Rīga, 21. okt., LETA. Konkurences padome (KP) atļāvusi AS "Veselības centru apvienība" (VAC) iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA "Medical plus", aģentūru LETA informēja KP.
KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc atļāva darījumu.
Apvienošanās rezultātā tiks ietekmēti sekundārās veselības aprūpes tirgus Daugavpilī un medicīnas un ortopēdijas preču mazumtirdzniecības tirgus Daugavpilī un Rēzeknē un to apkārtnē, kā arī ar apvienošanās dalībnieku darbību vertikāli saistītie zobārstniecībā nepieciešamo materiālu un aprīkojuma piegādes, farmaceitisko izstrādājumu vairumtirdzniecības, medicīnisko un ortopēdisko preču vairumtirdzniecības un laboratorisko izmeklējumu pakalpojumu tirgi Latvijā, norāda KP.
Izvērtējot ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki.
VCA sniedz dažādu ārstniecības, diagnostikas un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī piedāvā ķermeņa labsajūtas un skaistumkopšanas procedūras Latvijā.
Savukārt "Medical plus" sniedz ambulatoros pakalpojumus, tostarp ārstu speciālistu konsultācijas, diagnostikas izmeklējumus, zobārstniecības pakalpojumus un profilaktiskās pārbaudes, kā arī veic medicīnas un ortopēdijas preču mazumtirdzniecību Rēzeknē un Daugavpilī.
VCA sniedz medicīnas pakalpojumus Rīgā, Jūrmalā, Ķekavā, Olaine, Liepājā, Daugavpilī, Talsos un Bauskā. VCA uzņēmumā ir 14 poliklīnikas, četri doktorāti, kā arī piecas specializētas klīnikas - "Klīnika EGV", "AIWA Clinic", "Rīgas zobārstniecība", "GK Neiroklīnika" un "Klīnika DiaMed".
VCA 2023. gadā strādāja ar 59,532 miljonu eiro apgrozījumu un 8,965 miljonu eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. Finanšu dati par 2024. gadu vēl nav publiskoti.
Kompānija reģistrēta 2011. gadā, un tā ietilpst AS "Repharm" grupā, kurā ietilpst arī AS "Sentor Farm aptiekas", kas ir aptieku tīkla "Mēness aptiekas" pārvaldītājs, SIA "Centrālā laboratorija", AS "Recipe Plus" un citi uzņēmumi.
"Repharm" grupas māteskompānijai AS "AB City" (88,51%) pieder arī zāļu ražotājs AS "Olpha", kurai savukārt pieder augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražotāja AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika", SIA "Tonus Elast", SIA "Silvanols" un citi izņēmumi.
"AB City" patiesie labuma guvēji, pēc kompānijas mājaslapā publiskotās informācijas, ir Sergejs Korņijenko, Andrejs Leibovičs, Aleksandrs Livšics, Mihails Lurje, Jeļena Ņikitina un Roberts Tavjevs.
"Medical plus" 2024. gadā strādāja ar 1,928 miljonu eiro apgrozījumu un guva 393 505 eiro peļņu. "Medical plus" reģistrēta 2009. gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Igors Ančs.
KP atļāvusi "Veselības centru apvienībai" iegūt izšķirošu ietekmi pār "Medical plus"
LETA 21.10.2025
Saistībā ar pārbūvi Onkoloģijas centra nodaļu pakāpeniska pārcelšana plānota līdz jūnijam
LETA 04.12.2025
Rīga, 4. dec., LETA. Saistībā ar pārbūvi Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) nodaļu pakāpenisku pārcelšanu uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāru "Gaiļezers" plānots pabeigt līdz 2026. gada jūnijam, ceturtdien informēja
...
CSP saņēmusi trīs pieteikumus datu izmantošanai cenu monitoringa rīka veidošanai
LETA 04.12.2025
Rīga, 4. dec., LETA. Līdz šim brīdim Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir saņēmusi trīs pieteikumus no komersantiem, kuri izteikuši vēlmi saņemt datus cenu monitoringa rīka veidošanai, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).
Šobrīd CSP
...
Latvijas Banka atļauj "Dikas" atsākt valūtu tirdzniecības pakalpojuma sniegšanu
LETA 04.12.2025
Rīga, 4. dec., LETA. Latvijas Bankas uzraudzības komiteja atļāvusi SIA "Dikas" atsākt valūtu tirdzniecības pakalpojuma sniegšanu, aģentūru LETA informēja Latvijas Banka.
Šogad jūnijā Latvijas Bankas uzraudzības komiteja bija pieņēmusi lēmumu apturēt
...