Rīga, 22.sept., LETA. AS "Rīgas starptautiskā autoosta" iecere par viesnīcas būvniecību potenciāli blakus autoostas ēkai Prāgas ielas pusē ir apturēta dzelzceļa "Rail Baltica" projekta dēļ un Rīgas centra kultūrvēsturisko ierobežojumu dēļ, aģentūrai LETA norādīja autoostas pārstāvji.
Autoostā skaidroja, ka Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde nesaskaņoja iesniegto būvprojektu minimālā sastāvā ar argumentāciju, ka plānotā apbūves attīstība neatbilst Rīgas pilsētas vēsturiskā centra un UNESCO Pasaules kultūras mantojuma vietas "Rīgas vēsturiskais centrs" pieminekļa daļas saglabāšanas principiem, kā arī būvniecība pazeminātu Vecrīgas kultūrvēsturiskās pilsētvides uztveres iespējas.
Tāpat projekta attīstību aptur arī sāktie "Rail Baltica" celtniecības darbi autoostas teritorijā. Autoostas ieskatā attīstība iespējama pēc "Rail Baltica" projekta realizācijas papildu pasažieru apkalpošanai, izmantojot jauniegūto telpu zem dzelzceļa estakādes.
Vienlaikus autoostā uzsvēra, ka pagaidām tā ir tikai iecere, kuras realizācija ir atkarīga no daudziem pagaidām neskaidriem faktoriem un attīstības virzības.
Tāpat autoostā informēja, ka ir saņemts Rīgas pašvaldības Attīstības departamenta atteikums būvatļaujai par ieceri Lastādijas ielā veikt autoostas kontroles caurlaides punkta ēkas pārbūvi. Atteikums tika pamatots ar to, ka "autoostas teritorijā jaunbūves pieļaujamas celt tikai atbilstoši 19.gadsimta otrajā pusē Rīgā iedibinātai tradīcijai - izcilas vērtības, nacionālas nozīmes publiskas ēkas ar apstādījumiem. Organizējami konkursi - pilsētbūvnieciskie, ideju un pēc tam arhitektūras."
Autoostā uzsvēra, ka autoostas ēkai ir nepieciešama rekonstrukcija, jo tā 61 gadu ir kalpojusi pasažieru ērtībām, ik gadu apkalpojot aptuveni sešus miljonus cilvēku.
Patlaban uzņēmumā gaidāmas izmaiņas, jo lielākais akcionārs SIA "Rīgas acs" ir pieņēmis lēmumu pārdot savas akcijas. Pārdošanas rezultātā būšot iespējamas būtiskas izmaiņas gan teritorijas izmantošanā, gan uzņēmējdarbības virzienos un prioritātēs atbilstoši jaunā akcionāra redzējumam.
Uzņēmuma ieskatā jauna investora ienākšana, iespējams, pavērs arī jaunas iespējas finansējuma piesaistei tālākai attīstībai.
Jau ziņots, ka "Rīgas acs" sākusi tai piederošo 49,99% "Rīgas starptautiskā autoosta" akciju pārdošanas procesu. Akcijas tiek pārdotas, pamatojoties uz Rīgas domes lēmumu par līdzdalības izbeigšanu uzņēmumā.
"Rīgas starptautiskās autoostas" apgrozījums pagājušajā gadā bija 3,833 miljoni eiro, kas ir par 14,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa samazinājās par 27,7% - līdz 273 923 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Pēc 2024.gada pārskatā minētā, "Rīgas starptautiskās autoostas" kapitālā 49,99% akciju pieder "Rīgas acs", 25,41% - kādai fiziskai personai, 10,32% - SIA "KG Tehnoloģijas", 2,75% - AS "Nordeka", 2,45% - SIA "V Investment", bet 9,08% - citām fiziskām personām.
Rīgas autoostas iecere par viesnīcas būvniecību apturēta "Rail Baltica" un kultūrvēsturisko ierobežojumu dēļ
LETA 22.09.2025
Ķīmijā un Jaunajā Forštatē Daugavpilī notiks hidrauliskās pārbaudes
LETA 03.08.2026
Rīga, 3. aug., LETA. Šodien un rīt SIA "Daugavpils siltumtīkli" veiks hidrauliskās pārbaudes Ķīmijā un Jaunajā Forštatē Daugavpilī, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldībā.
Paredzēts, ka līdz otrdienas plkst. 16 šo apkaimju iedzīvotājiem uz laik
...
"Philip Morris Latvia" apgrozījums pērn sarucis par 2,1%
LETA 03.08.2026
Rīga, 3. aug., LETA. Tabakas izstrādājumu vairumtirgotājs SIA "Philip Morris Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 63,813 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,1% mazāk nekā 2024. gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 25,7% un bija 1,511 miljoni eiro
...
No septembra varētu būtiski pieaugt "Ķekavas namu" siltumenerģijas tarifs
LETA 03.08.2026
Rīga, 3. aug., LETA. No 1. septembra varētu būtiski pieaugt SIA "Ķekavas nami" siltumenerģijas tarifs, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".
Plānots, ka siltumenerģijas gala tarifs no pašlaik spēkā esošajiem 84,5 eiro par meg
...