Rīga, 15.sept., LETA. Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības "Latraps" meitasuzņēmums SIA "Asns Investment" pārdevis visas sev piederošās stividorkompānijas SIA "Alpha osta" kapitāldaļas, kas veidoja 50% no uzņēmuma kapitāla, aģentūru LETA informēja auksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Latraps".
"Asns Investment" piederošās "Alpha osta" kapitāldaļas iegādājušies uzņēmuma pārējie īpašnieki. Darījuma summa ir konfidenciāla informācija.
Pēc darījuma noslēgšanas "Alpha osta" kapitālā Kiprā reģistrētajam uzņēmumam "Rokryma Limited" un Igoram Pedo pieder pa 50% kapitāldaļu. Iepriekš abiem īpašniekiem piederēja pa 25% uzņēmuma kapitāldaļu, bet "Asns Investment" - 50%.
"Latraps" skaidro, ka iegūtos līdzekļus plānots investēt kooperatīva grupas uzņēmumu attīstībā, īpaši reģionālo graudu pirmapstrādes kompleksu modernizēšanā un jaudas kāpināšanā. Tāpat kapitāldaļu pārdošanas darījums neatstās negatīvu ietekmi uz "Latraps" saimniecisko darbību un spēju nodrošināt graudu eksportu, jo ir noslēgti līgumi ar citiem termināliem gan Rīgas Brīvostā, gan Ventspils un Liepājas ostās.
Kooperatīvam šobrīd pieder astoņi graudu pirmapstrādes kompleksi visā Latvijā. Lai modernizētu infrastruktūru un kāpinātu uzglabāšanas jaudu, pēc ostas pārdošanas darījuma plānotas investīcijas vairākos kompleksos.
Šovasar uzņēmums pabeidzis saules parka izbūvi Elejā. Līdz gada beigām kooperatīvs arī plāno veikt būtiskus ieguldījumus kompleksu labiekārtošanā un laboratorijas iekārtu atjaunošanā. Savukārt tuvākajos gados plānots modernizēt Jaunpagasta, Aizkraukles un Jēkabpils kompleksus, vairākiem attīstības projektiem daļēji piesaistot arī Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus.
Jau ziņots, ka "Alpha osta" apgrozījums pagājušajā gadā bija 12,774 miljoni eiro, kas ir par 7,8% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās 2,6 reizes - līdz 1,111 miljonam eiro.
Kompānija reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 735 715 eiro.
Savukārt "Asns Investment" pagājušajā finanšu periodā, kurš ilga no 2024.gada 1.jūlija līdz 2025.gada 30.jūnijam, ieņēmumus no pamatdarbības neguva un cieta zaudējumus 205 802 eiro apmērā, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kompānija reģistrēta 2015.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,605 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir "Latraps".
"Asns Investment" pārdevis visas sev piederošās "Alpha osta" kapitāldaļas
LETA 15.09.2025
"Bio-Venta" atklās jaunu eļļas spiešanas līniju
LETA 27.03.2026
Rīga, 27. marts, LETA. Biodegvielas ražotājs SIA "Bio-Venta" piektdien plkst. 11 atklās eļļas spiešanas ceha otro līniju, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Uzņēmumā norāda, ka ir noslēdzies būtisks attīstības posms, kura laikā rapša sēklu pārstrādes
...
"Latvijas vēja parki" pērn strādāja ar 1,4 miljonu eiro zaudējumiem
LETA 27.03.2026
Rīga, 27. marts, LETA. AS "Latvenergo" piederošās SIA "Latvijas vēja parki" zaudējumi pagājušajā gadā pieauga par 28% - līdz 1,399 miljoniem eiro, un kompānija neguva ieņēmumus no pamatdarbības, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kompānijas gada pārsk
...
"Salacgrīvas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no maija pieaugs vidēji par 21,6%
LETA 27.03.2026
Rīga, 27. marts, LETA. SIA "Salacgrīvas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1. maija pieaugs vidēji par 21,6%, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotais lēmums oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".
Tostarp kompānij
...