Rīga, 12.sept., LETA. Auto tirgotāja "Møller Mobility Group" grupas uzņēmumi "Møller Real Estate Baltic" un "Møller Eiendom Baltikum" nolēmuši pārdot sev piederošos nekustamos īpašumus - "Moller Auto" dīleru ēkas Latvijā, lai atbrīvotu kapitālu turpmākām investīcijām Baltijas valstīs, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Kā skaidro "Møller Mobility Group" Baltijas reģiona vadītāja Izīda Gerkena, šis lēmums neietekmēs "Moller Auto" dīleru darbību, jo tiek pārdoti tikai nekustamie īpašumi. Līdz šim dīleri telpas nomājuši no "Møller Real Estate Baltic" grupas uzņēmumiem un pēc pārdošanas turpinās to darīt no jaunajiem īpašniekiem. Līdzīgs solis jau veikts Igaunijā un Lietuvā.
Īpašumi tiks izlikti publiskajā pārdošanā, un kopumā iecerēts pārdot visus "Møller Real Estate Baltic" grupas uzņēmumu īpašumus Latvijā, tajā skaitā "Audi" un "Volkswagen" centrus Rīgā un Mārupē, "Volkswagen" centru Ventspilī, kā arī uzņēmuma īpašumā esošos zemesgabalus. Lietuvā un Igaunijā šis process jau ir noslēdzies.
Pārdošanas procesu "Møller Real Estate Baltic" grupas uzņēmumi plāno īstenot līdz 2028.gadam, taču konkrēts grafiks ir atkarīgs no tirgus apstākļiem un attīstības projektu pabeigšanas.
Gerkena skaidro, ka īpašumu pārdošanas stratēģiskais mērķis ir kapitāla atbrīvošana nākotnes investīcijām, jo kompānijas skatījumā šim tirgum ir augsts potenciāls. Gerkena uzsver, ka šis lēmums nekādā veidā neietekmēs ne klientus, ne darbiniekus - visi "Moller Auto" dīleri paliek autorizēti dīleri ar spēkā esošajiem ilgtermiņa līgumiem, un dīleru centri turpinās savu darbu kā līdz šim.
Gerkena norāda, ka gan "Audi" centram Rīgā, gan arī "Moller Auto" "Volkswagen" centriem "Moller Auto Krasta", "Moller Auto Lidosta" un "Moller Auto Ventspils" būs cits ēkas īpašnieks. "Moller Auto" paliks šo ēku nomnieks, turpinot darbu un piedāvājot saviem klientiem pakalpojumus kā ierasts, nemainot atrašanās vietas.
"Moller Auto" ir "Møller Mobility Group" pilnībā piederošs mazumtirdzniecības uzņēmums. "Moller Auto" uzņēmumu grupa darbojas visās trīs Baltijas valstīs, Latvijā un Lietuvā pārstāvot automašīnu zīmolus "Volkswagen" un "Audi", bet Igaunijā - "Volkswagen" un "Škoda" zīmolus. Latvijā un Igaunijā uzņēmums pārstāv arī "Škoda" autorizēto servisu. "Moller Auto" uzņēmumu grupu Baltijā veido 11 uzņēmumi - to kopējais revidētais apgrozījums Baltijā 2023.gadā bija 368 miljoni eiro, revidētā peļņa pēc nodokļiem - 6,7 miljoni eiro.
Automašīnu tirgotājs SIA "Moller Auto Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 100,76 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,3% vairāk nekā 2023.gadā, bet uzņēmuma peļņa samazinājās par 22,3% - līdz 2,152 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Uzņēmums reģistrēts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5,163 miljoni eiro. "Moller Auto Latvia" īpašnieks ir Norvēģijas "Moller Bil".
"Møller Real Estate Baltic" grupas uzņēmumi pārdos nekustamos īpašumus Latvijā
LETA 12.09.2025
Saistībā ar pārbūvi Onkoloģijas centra nodaļu pakāpeniska pārcelšana plānota līdz jūnijam
LETA 04.12.2025
Rīga, 4. dec., LETA. Saistībā ar pārbūvi Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) nodaļu pakāpenisku pārcelšanu uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāru "Gaiļezers" plānots pabeigt līdz 2026. gada jūnijam, ceturtdien informēja
...
CSP saņēmusi trīs pieteikumus datu izmantošanai cenu monitoringa rīka veidošanai
LETA 04.12.2025
Rīga, 4. dec., LETA. Līdz šim brīdim Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir saņēmusi trīs pieteikumus no komersantiem, kuri izteikuši vēlmi saņemt datus cenu monitoringa rīka veidošanai, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).
Šobrīd CSP
...
Latvijas Banka atļauj "Dikas" atsākt valūtu tirdzniecības pakalpojuma sniegšanu
LETA 04.12.2025
Rīga, 4. dec., LETA. Latvijas Bankas uzraudzības komiteja atļāvusi SIA "Dikas" atsākt valūtu tirdzniecības pakalpojuma sniegšanu, aģentūru LETA informēja Latvijas Banka.
Šogad jūnijā Latvijas Bankas uzraudzības komiteja bija pieņēmusi lēmumu apturēt
...