Rīga, 19.aug., LETA. Zāļu ražotāja AS "Grindeks" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 181,822 miljoni eiro, kas ir par 3,5% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus koncerns cietis 3,262 miljonu eiro zaudējumus pretstatā gadu iepriekš gūtajai peļņai, liecina "Firmas.lv" informācija.
Savukārt "Grindeks" mātesuzņēmums pērn strādāja ar 106,167 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,6% mazāk nekā 2023.gadā, bet "Grindeks" mātesuzņēmuma peļņa samazinājās 2,1 reizi - līdz 2,553 miljoniem eiro.
"Grindeks" koncerna gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka zaudējumi 2024.gadā bija tieši saistīti ar uzņēmuma stratēģisko lēmumu pārorientēt darbību no NVS tirgiem uz Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas prasa nozīmīgas investīcijas un strukturālas pārmaiņas.
Vadības ziņojumā teikts, ka pērn "Grindeks" pabeidza plaša mēroga tirdzniecības tīkla izveidi Eiropā, atverot vairākus meitasuzņēmumus Vācijā, Francijā, Polijā, Nīderlandē un citās valstīs.
Tāpat tika nodrošināta uzņēmuma produktu portfeļa reģistrācija vairākās ES valstīs. Paralēli tam izstrādāti vairāki jauni produkti.
Vadības ziņojumā teikts, ka 2025.gada pirmais ceturksnis uzrāda stabilus peļņas rādītājus, kas liecina par veiksmīgu transformācijas procesu ar ilgtermiņa pozitīvu ietekmi.
Pagājušajā gadā koncerns produkciju eksportēja uz 108 pasaules valstīm kopumā par 172,6 miljoniem eiro. Pārdošanas apmēri Rumānijā pērn palielinājušies četras reizes, Spānijā un Vjetnamā - divas reizes, Austrālijā - par 68%.
Lielāko pārdošanas apjomu pērn veidoja medikamenti sirds un asinsvadu, kā arī centrālās nervu sistēmas slimību ārstēšanai. Strauju pārdošanas kāpumu sasnieguši arī pretdiabēta medikamenti un slimnīcu segmenta medikamenti, ko piedāvā meitasuzņēmums "Kalceks".
Vadības ziņojumā teikts, ka 2024.gadā patentbrīvo medikamentu reģistrācijai iesniegtas 10 "Grindeks" gatavās zāļu formas un reģistrēti astoņi jauni produkti. Tāpat pērn uzņēmums pabeidza trīs aktīvo farmaceitisko vielu izstrādi. Papildus pērn patentbrīvo medikamentu reģistrācijai iesniegtas divas "Kalceks" gatavās zāļu formas un reģistrēti divi jauni produkti.
Koncerna vadība informē, ka "Grindeks" un "Kalceks" izstrādes portfelī ir vairāki desmiti produktu, kuriem drīzumā ir sagaidāms patenta beigu termiņš un piemīt augsts potenciāls globālajā farmācijas tirgū. Pērn "Grindeks" koncerns jaunu produktu izstrādē ir investējis sešus miljonus eiro.
Koncerna stratēģija līdz 2026.gadam paredz jaunu aktīvo farmaceitisko vielu un gatavo zāļu formu klāsta paplašināšanu, darbības paplašināšanu jaunos tirgos - ES valstīs, ASV, Japānā, Dienvidkorejā, Austrālijā, Šveicē un Kanādā. Tāpat stratēģija paredz ražošanas paplašināšanu Latvijā, Slovākijā un Igaunijā un meitasuzņēmuma "Kalceks" attīstību.
Plānots, ka līdz 2026.gadam koncerna produktu klāstā būs 105 gatavo zāļu formas, kuras tiks eksportētas uz vairāk nekā 100 pasaules valstīm. Stratēģija paredz, ka "Grindeks" turpmāk koncentrēsies uz kardioloģijas, centrālās nervu sistēmas, onkoloģijas, diabēta un dermatoloģijas medikamentiem. "Kalceks" specializācija arī turpmāk būs medikamenti slimnīcu segmentam un oftalmoloģijai.
Lai palielinātu neatkarību no ārvalstu aktīvo farmaceitisko vielu ražotājiem, "Grindeks" plāno līdz 2026.gadam paplašināt aktīvo farmaceitisko vielu klāstu līdz vismaz 40 vielām.
"Grindeks" koncerna apgrozījums 2023.gadā, pēc koriģētiem datiem, bija 175,599 miljoni eiro, bet grupas peļņa - 4,17 miljoni eiro. "Grindeks" mātesuzņēmums 2023.gadā strādāja ar 146,608 miljonu eiro apgrozījumu un guva 5,475 miljonu eiro peļņu.
"Grindeks" koncernu veido "Grindeks", Latvijas "Kalceks", Igaunijas "Tallinas farmaceitiskā rūpnīca", kā arī Slovākijas "HBM Pharma" - kopumā 36 meitasuzņēmumi 30 valstīs Eiropā, Ziemeļamerikā un Okeānijā. Kompānijas lielākais akcionārs ir "Liplat Holding", kas pieder Kirovam, Annai un Filipam Lipmaniem.
"Grindeks" koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 3,5%
LETA 19.08.2025
Saistībā ar pārbūvi Onkoloģijas centra nodaļu pakāpeniska pārcelšana plānota līdz jūnijam
LETA 04.12.2025
Rīga, 4. dec., LETA. Saistībā ar pārbūvi Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) nodaļu pakāpenisku pārcelšanu uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāru "Gaiļezers" plānots pabeigt līdz 2026. gada jūnijam, ceturtdien informēja
...
CSP saņēmusi trīs pieteikumus datu izmantošanai cenu monitoringa rīka veidošanai
LETA 04.12.2025
Rīga, 4. dec., LETA. Līdz šim brīdim Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir saņēmusi trīs pieteikumus no komersantiem, kuri izteikuši vēlmi saņemt datus cenu monitoringa rīka veidošanai, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).
Šobrīd CSP
...
Latvijas Banka atļauj "Dikas" atsākt valūtu tirdzniecības pakalpojuma sniegšanu
LETA 04.12.2025
Rīga, 4. dec., LETA. Latvijas Bankas uzraudzības komiteja atļāvusi SIA "Dikas" atsākt valūtu tirdzniecības pakalpojuma sniegšanu, aģentūru LETA informēja Latvijas Banka.
Šogad jūnijā Latvijas Bankas uzraudzības komiteja bija pieņēmusi lēmumu apturēt
...