Rīga, 13.aug., LETA. Bezvadu datu pārraides iekārtu ražošanas uzņēmums AS "SAF Tehnika" veicis investīcijas un piedalās plastmasas spiedienliešanas izstrādājumu ražošanas un frēzēšanas pakalpojumu sniegšanas uzņēmuma SIA "Pluff" dibināšanā, teikts "SAF Tehnika" paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".
"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Pluff" reģistrēta šī gada 1.augustā ar viena miljona eiro pamatkapitālu. Kompānijas īpašnieki ir "SAF Tehnika" (30%), augsto tehnoloģiju uzņēmums AS "HansaMatrix" (30%), Latvijas Elektronikas un elektronikas rūpniecības asociācija (20%), SIA "Kompānija NA" (10%) un SIA "Erica Synth" (10%).
"Firmas.lv" pieejamais "Pluff" dibināšanas līgums liecina, ka "Pluff" pamatkapitālu veido 1000 daļas ar 1000 eiro nominālvērtību. "SAF Tehnika" parakstījusies uz "Pluff" pamatkapitāla daļu 300 000 eiro apmērā un apmaksājusi to naudā.
"SAF Tehnika" informē, ka plānotā rūpnīca būs nozīmīga Latvijas elektronikas ražotājiem, jo šobrīd valstī trūkst plastmasas korpusu ražošanas jaudas. Līdz šim šādi korpusi galvenokārt tika iepirkti no Ķīnas, taču ģeopolitiskā situācija, loģistikas riski un vēlme stiprināt vietējo uzņēmējdarbību mudina rīkoties un veidot ražošanu uz vietas.
"SAF Tehnika" valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, komentējot uzņēmuma iesaisti, norāda, ka piegāžu ķēžu saīsināšana, vietējo inženieru kompetences attīstīšana un ražošanas bāzes izveide Latvijā ne tikai ļaus ātrāk radīt labākus produktus, bet ir arī būtisks ieguldījums Latvijas un Baltijas drošības stiprināšanā.
Par "Pluff" valdes priekšsēdētāju iecelts "SAF Tehnika" mehānikas un prototipēšanas nodaļas vadītājs Andrejs Zandbergs, kurš norāda, ka ražošanas telpas jau ir sagatavotas, un līdz augusta vidum tiks uzstādītas nepieciešamās iekārtas. Pirmos pasūtījumus plānots pieņemt jau septembra sākumā.
"SAF Tehnikas" koncerna apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2023.gada 1.jūlija līdz 2024.gada 30.jūnijam, bija 27,093 miljoni eiro, kas ir par 27,3% mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, kā arī koncerns cieta zaudējumus 2,391 miljona eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.
"SAF Tehnikas" grupā ietilpst Latvijas "SAF Tehnika", kā arī ASV kompānijas "SAF North America LLC" un "SAF Services LLC". Kompānijas lielākie akcionāri ir Didzis Liepkalns (17,05%), SIA "Koka zirgs" (11,59%), Andrejs Grišāns (10,03%), Normunds Bergs (9,74%) un Juris Ziema (8,71%). "SAF Tehnikas" akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.
"SAF Tehnika" investē jaunas plastmasas korpusu ražotnes "Pluff" izveidē
LETA 13.08.2025
Par "Valmiermuižas alus" vienīgo īpašnieci kļuvusi kompānija "Cēsu alus"
LETA 19.01.2026
Rīga, 19. janv., LETA. Par alus darītavas SIA "Valmiermuižas alus" vienīgo īpašnieci kļuvusi AS "Cēsu alus", liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.
Savukārt "Valmiermuižas alus" valdē iecelta "Cēsu alus" valdes priekšsēdētāja un SIA "Piebalgas
...
Igaunijas autostāvvietu operators "Ühisteenused" iegādājies "Cityparks Latvija"
LETA 19.01.2026
Rīga, 19. janv., LETA. Igaunijas autostāvvietu operators "Ühisteenused" iegādājies 100% Latvijas autostāvvietu operatora "Cityparks Latvija" kapitāldaļu, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Darījuma summu uzņēmumu pārstāvji neatklāj.
Līdz šim "Citypa
...
Veiktas izmaiņas "UPB" patiesajos labuma guvējos
LETA 19.01.2026
Rīga, 19. janv., LETA. Veiktas izmaiņas būvniecības un industriālā holdinga AS "UPB" patiesajos labuma guvējos, liecina "Firmas.lv" informācija.
Par vienu no "UPB" patiesajiem labuma guvējiem Madaras Mores vietā ir kļuvusi Antra More.
Izmaiņas sais
...