Rīga, 7.aug., LETA. Kartupeļu plāksnīšu "Long Chips" ražotājs SIA "Pērnes L" pagājušajā gadā strādāja ar 17,687 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,5% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājusies par 18,5% un bija 5,91 miljons eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn "Long Chips" realizācijas apjomi Latvijā būtu par 25-30% lielāki, ja uzņēmums četrus mēnešus nebūtu pakļauts piespiedu daļējai ražošanas dīkstāvei, jo dažiem kompānijas tehniskajiem operatoriem kavējās darba vīzu pagarināšanas process.
"Pērnes L" vadība norāda, ka 2024.gadā sākta un 2025.gadā plānots pabeigt jaunu ražošanas līniju, kas palielinās kompānijas ražošanas jaudu par vairāk nekā 50%.
Vadība arī min, ka pērn "Pērnes L" ieviesa četras jaunas čipsu garšas, savukārt šogad jaunu produktu izstrādei un ieviešanai plānots investēt vairāk nekā 500 000 eiro.
"Pērnes L" 2023.gadā strādāja ar 18,32 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājusies 2,3 reizes un bija 4,986 miljoni eiro.
Kompānija "Pērnes L" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir viens miljons eiro. "Pērnes L" vienīgais īpašnieks ir Laimonis Radziņš.
Kartupeļu plāksnīšu "Long Chips" ražotāja apgrozījums pērn samazinājies par 3,5%
LETA 07.08.2025
Jaunuzņēmums "TM Tech" izveidojis juridiskajai videi pielāgotu MI platformu "Lexu AI"
LETA 16.01.2026
Rīga, 16. janv., LETA. Latvijas jaunuzņēmums SIA "TM Tech" izveidojis juridiskajai videi pielāgotu mākslīgā intelekta (MI) platformu "Lexu AI", aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"Lexu AI" ir MI risinājums Latvijā, kurā juristi meklē, analizē un izma
...
EM produktivitātes rādītājs "DeskTime" lietotnē sasniedzis 92%
LETA 16.01.2026
Rīga, 16. janv., LETA. Ekonomikas ministrijas (EM) vidējais darba laika uzskaites lietotnes "DeskTime" produktivitātes rādītājs ir sasniedzis 92%, aģentūru LETA informēja AS "Draugiem Group".
EM noslēgusi pirmo gadu kopš darba laika uzskaites un ana
...
papildināta - Biedrība aicina LSM pārskatīt nostāju par Izraēlas sabiedriskā medija dalību "Eirovīzijā"
LETA 16.01.2026
(Pievienotas pēdējās trīs rindkopas.)
Rīga, 16. janv., LETA. Biedrība "Ebreji par mieru" aicina pārskatīt Latvijas Sabiedriskā medija (LSM) nostāju attiecībā uz Izraēlas sabiedriskā medija dalību "Eirovīzijas" dziesmu konkursā.
Vēstulē LSM valdei,
...