Rīga, 29.jūl., LETA. Publiskajai apspriešanai nodoti lokālplānojuma grozījumi Lietuvas "Ignitis Renewables" meitassabiedrības SIA "CVE" paredzētajam vēja elektrostaciju (VES) parkam "CVE-2" Saldus un Brocēnu novadā, un publiskās apspriešanas sanāksme par tiem plānota 5.augustā Brocēnu kultūras centrā, liecina informācija Enerģētikas un vides aģentūras (EVA) mājaslapā.
VES "CVE-2" lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumi sagatavoti Cieceres, Lutriņu un Gaiķu pagastos. Vides pārskata projekta izstrādātāja ir SIA "Grupa93".
Lokālplānojuma izstrādes mērķis ir grozīt spēkā esošo Brocēnu novada teritorijas plānojumu un Saldus novada teritorijas plānojumu lokālplānojuma teritorijā iekļautajām zemes vienībām, lai būtu iespējams realizēt plānoto darbību - VES būvniecību, nosakot funkcionālās zonas "Lauksaimniecības teritorija" un "Mežu teritorija", kurās būtu atļauta energoapgādes uzņēmumu apbūve un inženiertehniskā infrastruktūra. Tāpat lokālplānojuma mērķis ir pamatot un detalizēt VES un ar to saistītās infrastruktūras plānoto izvietojumu un nosacījumus lokālplānojuma teritorijā.
Publiskās apspriešanas norises laiks ir noteikts no 23.jūlija līdz 22.augustam.
Publiskās apspriešanas sanāksme notiks 5.augustā plkst.17 Brocēnu kultūras centrā, Lielcieceres ielā 10, Brocēnos. Sanāksmei būs iespējams pieslēgties arī attālināti.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "CVE" kopš reģistrēšanas 2019.gadā strādājusi bez apgrozījuma, bet uzņēmuma zaudējumi 2024.gadā sasniedza 211 240 eiro.
"CVE" pamatkapitāls ir 453 945 eiro. Vienīgā uzņēmuma īpašniece ir Lietuvā reģistrētā "Ignitis Renewables".
Augusta sākumā Brocēnos notiks sabiedriskā apspriešana par vēja parku "CVE-2"
LETA 29.07.2025
Turpinās iztiesāt Bunkus slepkavības lietu
LETA 20.01.2026
Rīga, 20. janv., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien plkst. 13 turpinās skatīt maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietu.
Rīgas pilsētas tiesa Krievijas pilsoni Viktoru Krivošeju atzina par vainīgu Bunkus slepkavībā un piesp
...
"Ecolines" slēdz vairākus komercreisus maršrutā Rīga-Ventspils
LETA 20.01.2026
Rīga, 20. janv., LETA. SIA "Norma-A", kas pasažieru pārvadājumus nodrošina ar zīmolu "Ecolines", no šodienas slēdz vairākus komercreisus maršrutā Rīga-Ventspils, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
No šodienas tiks slēgti komercreisi maršrutā Rīga-Ven
...
Ventspils pašvaldība saglabās līdzdalību "Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā"
LETA 20.01.2026
Rīga, 20. janv., LETA. Ventspils pašvaldība saglabās līdzdalību SIA "Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja", liecina domes sēdes lēmums.
Ventspils pašvaldības līdzdalību "Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā" nolemts saglabāt, jo ēka An
...