Rīga, 5.jūn., LETA. Dzelzsbetona un koka konstrukciju ražotāja SIA "Skonto Prefab" noslēgusi līgumu ar Zviedrijas uzņēmumu "Implenia Sverige" par dalību Stokholmas metro paplašināšanas projektā, aģentūru LETA informēja "Skonto Prefab".
Līgums paredz "Skonto Prefab" dalību vairāku metro staciju izbūvēs. "Skonto Prefab" darbi būs jāpaveic līdz šī gada septembrim.
Līguma summa netiek atklāta.
Kompānijā norāda, ka vienkāršākai šī projekta īstenošanai "Skonto Prefab" speciālisti ir izstrādājuši jaunu tehnoloģiju pazemes konstrukciju montāžas darbiem.
"Skonto Prefab" valdes loceklis Mareks Krasins skaidro, ka uzņēmuma speciālisti ir izstrādājuši montāžas tehnoloģiju, kas ļauj veikt darbus ātrāk un efektīvāk nekā tradicionālās metodes, turklāt ar mazākiem ieguldījumiem specializētā aprīkojumā.
Šis līgums nostiprina "Skonto Prefab" pozīcijas Ziemeļvalstu tirgū un apliecina Latvijas inženiertehniskās kompetences atzīšanu starptautiskā līmenī, piebilst Krasins.
Projekts ietver 19 jaunas stacijas, vairāk nekā 17 kilometrus sliežu ceļu un gandrīz 130 000 jaunu mājokļu būvniecību līdz 2030.gadam. Darbi tiek veikti, ievērojot paaugstinātas drošības prasības, jo visas jaunās stacijas tiek būvētas dziļumā no 30 līdz 100 metriem zem zemes. Līgums noslēgts ar Šveices būvkompānijas "Implenia" meitasuzņēmumu "Implenia Sverige", kas darbojas Zviedrijā.
"Skonto Prefab" 2023.gadā strādāja ar 27,012 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 2,379 miljonu eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija.
"Skonto Prefab" ir daļa no būvniecības un būvmateriālu ražošanas uzņēmumu grupas "Skonto Group". Grupas uzņēmumi nodrošina pilna cikla pakalpojumus klientiem - sākot ar inženiertehnisko risinājumu izstrādi, konstrukciju ražošanu Latvijā un beidzot ar to piegādi uz mērķa tirgiem un montāžu.
"Skonto Group" ietilpst uzņēmumi "Skonto Prefab", "Skonto Plan Ltd", SIA "Latvijas energoceltnieks" un SIA "LEC".
"Skonto Prefab" piedalīsies Stokholmas metro paplašināšanas projektā
LETA 05.06.2025
Divu gadu laikā pašvaldības apsaimniekotāju "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" pametusi desmitā daļa namu
LETA 19.01.2026
Rīga, 19. janv., LETA. Divu gadu laikā pašvaldības apsaimniekotāju - SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) - pametusi desmitā daļa apsaimniekoto namu, pirmdien preses konferencē atzina pilsētas mērs Mārtiņš Daģis ("Par!").
Viņš klāstīja,
...
Daugavpilī veikta unikāla augstas sarežģītības uroloģiska operācija
LETA 19.01.2026
Rīga, 19. janv., LETA. Daugavpilī "Klīnikā LUC" pacientam ar smagu labdabīgu prostatas palielināšanos, pilnīgu patstāvīgas urinācijas neesamību un izteiktu urīnizvadkanāla stenozi pirmo reizi Latvijā veikta augstas sarežģītības ķirurģiska operācija,
...
"Rīgas laku un krāsu rūpnīca" janvārī atvērusi savu pirmo ekspozīciju Ķīnas tirgū
LETA 19.01.2026
Rīga, 19. janv., LETA. Krāsu un laku ražotāja SIA "Rīgas laku un krāsu rūpnīca" janvārī atvērusi savu pirmo ekspozīciju Ķīnas tirgū, īstenojot nozīmīgu posmu uzņēmuma ilgtermiņa eksporta stratēģijā un pakāpeniski veidojot klātbūtni Āzijas tirgū, aģen
...