Rīga, 27.maijs, LETA. Domājot par veselības aprūpes sakārtošanu, vispirms būtu jāstiprina ambulatorā aprūpe, aģentūrai LETA pauda SIA "Jelgavas klīnika" valdes locekle Kintija Barloti.
Viņa atzīst, ka pieprasījums pēc veselības aprūpes turpina pieaugt. Turklāt ir pieejama ātrāka un precīzāka diagnostika, cilvēki kļūst informētāki par veselības aprūpes iespējām.
"Latvijas sabiedrība noveco. Pieaug arī hronisku slimnieku skaits, jo slimības tiek ielaistas. To veicināja gan Covid-19 pandēmija, gan nepietiekamais kvotu daudzums," skaidro veselības aprūpes iestādes vadītāja.
Pēc viņas paustā, šie faktori palielina pacientu plūsmu. Turklāt ne tuvu visiem ir veselības apdrošināšana, bet maksas medicīna lielai daļai sabiedrības nav finansiāli "paceļama".
"Valstī, rūpējoties par veselības aprūpes sakārtošanu, vispirms būtu jāstiprina ambulatorā aprūpe. Tā ir primārā vieta, kur cilvēkam vērsties, kamēr kaite vēl ir sākumstadijā. Gultasvietas slimnīcā izmaksā krietni dārgāk," norāda Barloti.
Saskaņā ar "Firmas.lv" datiem Jelgavas pašvaldībai piederošās "Jelgavas klīnikas" apgrozījums pērn ir bijis 6 135 339 eiro, bet peļņa - 78 679 eiro.
"Jelgavas klīnikas" vadītāja aicina vispirms stiprināt ambulatoro aprūpi
LETA 27.05.2025
"Industra Bank" piešķīrusi "Esinvest" 2,2 miljonu eiro kredītu privātmāju ciemata attīstībai Garkalnē
LETA 06.07.2026
Rīga, 6. jūl., LETA. "Industra Bank" piešķīrusi SIA "Esinvest" 2,2 miljonu eiro kredītu privātmāju ciemata attīstībai Garkalnē, aģentūru LETA informēja bankā.
Ciematā "Asteres" ir paredzēti 136 apbūves gabali. Šobrīd ciematā notiek aktīva māju būvni
...
"Jēkabpils piena kombināta" apgrozījums pērn pieaudzis par 24%
LETA 06.07.2026
Rīga, 6. jūl., LETA. Piena iepircējs SIA "Jēkabpils piena kombināts" pagājušajā gadā strādāja ar 51,518 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 37,7% un bija 1,518 miljoni eiro, liecina "Firm
...
Maiznīcas "Fazer Latvija" apgrozījums pērn palielinājies par 3%
LETA 06.07.2026
Rīga, 6. jūl., LETA. Maizes ražotājs SIA "Fazer Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 35,673 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3% vairāk nekā 2024. gadā, bet kompānijas zaudējumi palielinājās trīs reizes un bija 3,745 miljoni eiro, liecina "Firmas.
...