Rīga, 19.maijs, LETA. AS "West Kredit" pērn strādāja ar 7,764 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa samazinājās par 26,8% - līdz 2,347 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Vadības ziņojumā teikts, ka 2024.gadā "West Kredit" turpināja savu pamatdarbību, sniedzot aizdevumus privātpersonām un juridiskajām personām.
Pērn dibināta meitassabiedrība "Dzirnavu 107" ar pamatkapitālu 702 800 eiro, kas kalpo kā platforma nekustamo īpašumu pārvaldības un attīstības funkciju nodalīšanai.
Latvijas nekustamā īpašuma tirgus pērn piedzīvoja relatīvi mērenu aktivitāti, īpaši jaunajos projektos. Pieprasījums pēc energoefektīviem īpašumiem saglabājās augsts, kamēr kopējais darījumu skaits samazinājās, īpaši otrreizējā tirgū.
"West Kredit" pērn saglabāja konkurētspējīgu piedāvājumu, nodrošinot elastīgākus atmaksas nosacījumu un individuāli pielāgotus risinājumus. Būtiski tika attīstīta arī attālinātā apkalpošana un digitālās kreditēšanas plūsmas.
Uzņēmums pērn būtiski paplašināja juridisko personu segmentu un izstrādāja jaunas kreditēšanas kampaņas ar mērķi uzlabot konkurētspēju un tirgus daļas noturību.
Šogad "West Kredit" plāno palielināt kredītportfeli par12-15%, priotitāri koncentrējoties uz vidēja termiņa aizdevumiem ar nekustamā īpašuma nodrošinājumu un komercdarbības kreditēšanu. Tāpat paredzēts ieviest specializētus finanšu produktus juridiskām personām, īpaši mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) sektorā, ar mērķi aizpildīt tirgus nišas, ko neaptver tradicionālās bankas.
Digitālo darījumu īpatsvaru plānots palielināt līdz 75% no kopējā apjoma, investējos mākslīgā intelekta rīkos pirmreizējai klientu kredītspējas analīzei.
"West Kredit" arī plāno šogad sasniegt neto peļņas kāpumu par 6-9% salīdzinājumā ar 2024.gadu pie konservatīva izaugsmes scenārija.
"West Kredit" 2023.gadā strādāja ar 7,472 miljonu eiro apgrozījumu un 3,207 miljonu eiro peļņu.
Uzņēmums reģistrēts 1995.gadā un tā pamatkapitāls ir 5,254 miljoni eiro. Uzņēmuma 75,8% daļu pieder Sergejam Maļikovam, 22,6% - Armīnam Barkovskim, bet 1,6% - Artūram Silantjevam.
"West Kredit" apgrozījums pērn pieaudzis par 3,9%
LETA 19.05.2025
Turpinās iztiesāt Bunkus slepkavības lietu
LETA 20.01.2026
Rīga, 20. janv., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien plkst. 13 turpinās skatīt maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietu.
Rīgas pilsētas tiesa Krievijas pilsoni Viktoru Krivošeju atzina par vainīgu Bunkus slepkavībā un piesp
...
"Ecolines" slēdz vairākus komercreisus maršrutā Rīga-Ventspils
LETA 20.01.2026
Rīga, 20. janv., LETA. SIA "Norma-A", kas pasažieru pārvadājumus nodrošina ar zīmolu "Ecolines", no šodienas slēdz vairākus komercreisus maršrutā Rīga-Ventspils, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
No šodienas tiks slēgti komercreisi maršrutā Rīga-Ven
...
Ventspils pašvaldība saglabās līdzdalību "Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā"
LETA 20.01.2026
Rīga, 20. janv., LETA. Ventspils pašvaldība saglabās līdzdalību SIA "Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja", liecina domes sēdes lēmums.
Ventspils pašvaldības līdzdalību "Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā" nolemts saglabāt, jo ēka An
...