Rīga, 13.marts, LETA. Ievēlēta Mākslīgā intelekta Latvijas asociācijas (MILA) padome, aģentūru LETA informēja asociācijā.
Mākslīgā intelekta Latvijas asociācijas padomē ievēlēti seši nozares pārstāvji, tostarp finanšu tehnoloģiju uzņēmuma "Twino" dibinātājs un vadītājs Armands Broks, finanšu nozares digitalizācijas stratēģe Oksana Sivokobilska, mašīnmācīšanas eksperts un SIA "Forward IT Consulting" vadītājs Dmitrijs Jemeljanovs, SIA "Hansab" izpilddirektors Gatis Romanovskis, zīmolu stratēģis un "McCann" grupas vadošais partneris Kristaps Siliņš, tehnoloģiju nozares pārstāvis Guntis Kalniņš, kā arī SIA "Tet" valdes loceklis, galvenais tehnoloģiju direktors Dmitrijs Ņititins.
Padomes mērķis ir sniegt stratēģisku atbalstu asociācijas darbībai un veicināt mākslīgā intelekta attīstību un integrāciju Latvijas uzņēmējdarbībā un sabiedrībā.
Padome darbosies kā stratēģisks atbalsts Mākslīgā intelekta Latvijas asociācijas valdei, sniedzot rekomendācijas un palīdzot asociācijai sasniegt tās mērķus mākslīgā intelekta nozares attīstībā, uzņēmējdarbības un pētniecības ekosistēmas stiprināšanā, kā arī sabiedrības izglītošanā par mākslīgā intelekta iespējām un riskiem.
Asociācijas valdes priekšsēdētājs ir Arvils Kupris. Valdē darbojas arī Ēvalds Urtāns, Andejs Doktorovs, Mihails Šafro un Artūrs Vasiļevskis.
Mākslīgā intelekta Latvijas asociācija apvieno Latvijas tehnoloģiju un investīciju nozares pārstāvjus ar mērķi veicināt mākslīgā intelekta attīstību un integrāciju Latvijā. Asociācija piedāvā apmācības, interešu pārstāvniecību, eksporta veicināšanu un citus pakalpojumus, lai atbalstītu mākslīgā intelekta inovācijas un uzņēmumu konkurētspēju.
Informācija "Firmas.lv" liecina, ka Mākslīgā intelekta Latvijas asociācija reģistrēta 2024.gada 25.septembrī.
Ievēlēta Mākslīgā intelekta Latvijas asociācijas padome
LETA 13.03.2025
Darbu atsāks aprīlī ugunsgrēkā cietušais "The Sinners" bārs
LETA 03.07.2026
Rīga, 3. jūl., LETA. Šodien darbu atsāks "The Sinners" bārs, kas 24. aprīlī cieta ugunsgrēkā, aģentūrai LETA pavēstīja bāra pārstāvji.
Bāra pārstāvji plašākus komentārus par investīcijām bāra atjaunošanai aģentūrai LETA patlaban nesniedza.
Plānots,
...
IT uzņēmuma "Zabbix" koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 10,8%
LETA 03.07.2026
Rīga, 3. jūl., LETA. Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma SIA "Zabbix" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 25,018 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa samazinājās 2,7 reizes un bija 4,186 miljoni
...
Opozīcija prasa Siguldas novada domi vērtēt Lēdurgā plānoto biometāna ražotni
LETA 03.07.2026
Rīga, 3. jūl., LETA. Siguldas novada domei būtu jāvērtē Lēdurgā plānotā biometāna ražotne, uzklausot arī iedzīvotāju viedokli, aģentūru LETA informēja domes opozīcijā esošā Siguldas novada partija.
Deputāti norāda, ka pēdējā laikā saņem jautājumus n
...