Rīga, 11.marts, LETA. Augstākā tiesas (AT) Senāta Krimināllietu departaments šodien atstājis negrozītu Rīgas apgabaltiesas spriedumu daļā, ar kuru trīs fiziskām personām piespriesta brīvības atņemšana par valsts budžeta līdzekļu izkrāpšanu, bet spriedums grozīts daļā par to pārstāvētajam uzņēmumam SIA "Verdia Wind" ("Winergy") piespriesto piespiedu ietekmēšanas līdzekli - naudas sodu, aģentūrai LETA pavēstīja AT.
Lietā apsūdzēti divi Igaunijas pilsoņi, bijušie "Winergy" valdes locekļi Andruss Petersons un Henri Treude, kā arī Latvijas iedzīvotāja, bijusī "Norvik Banka" (tagad maksātnespējīgā "PNB banka") darbiniece Tīna Pētersone (Ostrovska).
Personas tika apsūdzētas par to, ka organizētā grupā ar viltu, izmantojot viltotus dokumentus un pārkāpjot citus finansējuma piešķiršanas nosacījumus, prettiesiski ieguva valsts līdzfinansējumu SIA "Winergy" vēja elektrostaciju parka "Kurzeme" projekta īstenošanai 2 134 307 eiro apmērā.
Līdzfinansējums tika iegūts 2011.gada 1.februārī Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izsludinātajā konkursā "Atjaunojamo energoresursu izmantošana siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai".
Ar Rīgas apgabaltiesas spriedumu apsūdzētie atzīti par vainīgiem un sodīti ar brīvības atņemšanas sodu no diviem gadiem un trīs mēnešiem līdz trīs gadiem un trīs mēnešiem. Juridiskajai personai, kuras interesēs noziedzīgais nodarījums izdarīts, piemērots piespiedu ietekmēšanas līdzeklis - naudas piedziņa 620 000 eiro apmērā.
Senāta lēmumā norādīts, ka arī procesos pret juridisku personu respektējami visi kriminālprocesa pamatprincipi, ciktāl tie ir attiecināmi, tostarp arī tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā.
Senāts arī norādījis, ka lēmums par procesa uzsākšanu piespiedu līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai pieņemts 2014.gadā, bet kopš tā brīža pagājuši jau vairāk nekā desmit gadi, no kuriem vairāk nekā astoņi pavadīti tiesvedības procesā.
Attiecīgi Senāts secinājis, ka Rīgas apgabaltiesas spriedums grozāms daļā par piemērotās piedziņas mēru, to samērīgi mīkstinot un nosakot 800 minimālo mēnešalgu jeb 592 000 eiro apmērā.
Pārējā daļā Rīgas apgabaltiesas spriedums atstāts negrozīts.
Kā uzskata prokuratūra, apsūdzētie, izmantojot viltotus dokumentus un pārkāpjot citus finansējuma piešķiršanas nosacījumus, prettiesiski ieguva valsts līdzfinansējumu "Winergy" vēja elektrostaciju parka "Kurzeme" projekta īstenošanai 2 134 307 eiro apmērā. Līdzfinansējums tika iegūts 2011.gada 1.februārī VARAM izsludinātā konkursā "Atjaunojamo energoresursu izmantošana siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai".
"Winergy" reģistrēta 2008.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 872 732 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Patlaban "Winergy" vienīgā īpašniece ir AS "Norvik ieguldījumu pārvaldes sabiedrība".
"Winergy" lietā stājas spēkā piespriestā brīvības atņemšana, bet samazināta uzņēmumam piemērotā naudas piedziņa
LETA 11.03.2025
"Rocket Bean" atklās jauno grauzdētavu
LETA 06.08.2026
Rīga, 6. aug., LETA. Kafijas grauzdēšanas uzņēmums SIA "King Coffee Service", kas strādā ar zīmolu "Rocket Bean", šodien atklās jaunu grauzdētavu, kuras izveidē ieguldīti aptuveni 2,5 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.
"Rocket
...
Biržas ieguldījumu fondu sarakstā iekļaus "Signet Baltic Bond Fund" ieguldījumu apliecības
LETA 06.08.2026
Rīga, 6. aug., LETA. Biržas "Nasdaq Riga" ieguldījumu fondu sarakstā šodien iekļaus ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "Signet Asset Management Latvia" ieguldījumu fonda "Signet Baltic Bond Fund" ieguldījumu apliecības, teikts biržas paziņojumā.
"Sig
...
Maizes ceptuves "Lāči" apgrozījums pērn samazinājies par 3,4%
LETA 06.08.2026
Rīga, 6. aug., LETA. Maizes ceptuve SIA "Lāči" pagājušajā gadā strādāja ar 10,73 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,4% mazāk nekā 2024. gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 199 823 eiro apmēra pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv
...