Rīga, 8.marts, LETA. Latvijas iedzīvotāju investīciju zelta iegādes apmēri šogad pirmajos divos mēnešos pieauguši par 70,5% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, vienlaikus darījumu skaitam augot par 56%, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma SIA "Tavex" valdes locekle Viktorija Gorčakova.
Tāpat viņa informēja, ka savukārt sudraba pārdošanas apmēri uncēs 2025.gada pirmajos divos mēnešos ir palielinājušies par 78%, sasniedzot līdz šim augstāko rādītāju "Tavex" darbības vēsturē.
Populārākie investīciju zelta produkt bija viena grama, 10 gramu un vienas unces smagi zelta stieņi, kā arī Austrijas ražotās vienas unces monētas "Filharmoniks". Sudrabu visbiežāk iegādājās vienas unces monētās un vienu kilogramu smagos stieņos.
Aktīvāki Latvijas iedzīvotāji šajā periodā bija arī skaidrās valūtas iegādes darījumos, ko "Tavex" skaidro ar iedzīvotāju vēlmi diversificēt uzkrājumus, daļu no tiem glabājot ne tikai skaidrā naudā, bet arī citā valūtā. Pieprasījums pēc ASV dolāriem Latvijā ir palielinājies par 23%, izsniegto ASV dolāru apmēram veidojot vairākus miljonus, uzkrājumus turēt Lielbritānijas mārciņās cilvēki nolēmuši par 27% biežāk, savukārt Šveices frankus iedzīvotāji izvēlējušies par 15% biežāk nekā pirms gada.
"Tavex" 2023.gadā strādāja ar 29,5 miljonu eiro apgrozījumu un 570 000 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" dati.
"Tavex" pieder Igaunijas uzņēmumam "Tavid", bet tā patiesie labuma guvēji uz īpašumtiesību pamata ir Alars Tamings un Kuno Raks.
"Tavex": Latvijas iedzīvotāji gada pirmajos divos mēnešos biežāk ieguldījuši zeltā
LETA 08.03.2025
Konstrukciju sliktā tehniskā stāvokļa dēļ Bauskas slimnīcā uz laiku slēdz Terapijas un aprūpes nodaļu
LETA 23.12.2025
Rīga, 23. dec., LETA. Bauskas slimnīcas labā spārna otrā stāva pārseguma konstrukcijas ir sliktā tehniskā stāvoklī, tāpēc drošības nolūkos slimnīcā uz laiku slēgta Terapijas un aprūpes nodaļa, aģentūru LETA informēja slimnīcā.
Pirmdien, 22. decembrī
...
Veikala "LaTS" izveidē Hospitāļu ielā investē aptuveni 50 000 eiro
LETA 23.12.2025
Rīga, 23. dec., LETA. Veikala "LaTS" izveidē Rīgā, Hospitāļu ielā, investēti aptuveni 50 000 eiro, aģentūru LETA informēja "LaTS" pārvaldītāja SIA "Latvijas tirgotāju savienība".
"LaTS" veikalu tīkla komercdirektore Kitija Didžus norāda, ka jaunā ve
...
Izmeklēšanas nepilnību dēļ būvnieku karteļa lietu atgriež izskatīšanai apgabaltiesā
LETA 23.12.2025
Rīga, 23. dec., LETA. Augstākā tiesa (AT) ir atcēlusi Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru bija noraidīti būvniecības komercsabiedrību pieteikumi par Konkurences padomes (KP) lēmuma atcelšanu, un nodevusi lietu jaunai izskatīšanai Adminis
...