Rīga, 10.marts, LETA. Valsts ieņēmumu dienests (VID) piemērojis aizliegumu minerālmēslu vairumtirgotājam SIA "Uralchem Trading", kura patiesais labuma guvējs ir sankcijām pakļautais Krievijas oligarhs Dmitrijs Mazepins, samazināt pamatkapitālu, liecina "Firmas.lv" informācija.
Aizliegums pamatkapitāla samazināšanai kompānijai atbilstoši VID lēmumam Uzņēmumu reģistrā ir iegrāmatots ceturtdien, 7.martā.
Vienlaikus "Firmas.lv" dati arī liecina, ka šogad 7.martā ir atcelti VID Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes iepriekš piemērotie nodrošinājumi citam Mazepina uzņēmumam - SIA "Uralkali Trading".
"Uralkali Trading" ir atcelts 2025.gada 4.februārī reģistrētais aizliegums pamatkapitāla samazināšanai, kā arī šajā dienā reģistrētais aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārjaunošanai, grozīšanai Uzņēmumu reģistra komercķīlu reģistrā.
Dati arī liecina, ka 2025.gada 6.martā "Uralchem Trading" bija VID administrēto nodokļu parāds 24 906 eiro apmērā, bet "Uralkali Trading" - 7629 eiro apmērā.
Jau ziņots, ka 2022.gada 9.martā spēkā stājušās Eiropas Savienības (ES) sankcijas skar ar Krievijas minerālmēslu ražotāju "Uralchem" un tā īpašnieku Mazepinu saistītos uzņēmumus Latvijā. Tie ir minerālmēslu pārkraušanas uzņēmums SIA "Riga Fertilizer Terminal", kā arī ķīmisko produktu vairumtirgotājs "Uralkali Trading" un "Uralchem Trading".
"Uralchem Trading" 2023.gadā ieņēmumus no pamatdarbības neguva un cieta zaudējumus 4,09 miljonu eiro apmērā, kas ir piecas reizes mazāk nekā 2022.gadā.
Gada pārskatā skaidrots, ka 2023.gadā "Uralchem Trading" neveica pārdošanas darījumus, jo 2022.gada jūnijā kompānijas īpašnieks "Havenport Investments Limited" pieņēma lēmumu par "Uralchem Trading" darbības samazināšanu un pakāpenisku pārtraukšanu. Tādējādi, ņemot vērā šos apstākļus, sagatavojot 2023.gada finanšu pārskatu, netika piemērots darbības turpināšanas princips.
Kompānija reģistrēta 2009.gadā, un tās pamatkapitāls ir 199 188 eiro. "Uralchem Trading" vienīgais īpašnieks ir Kiprā reģistrētais "Havenport Investments Limited", bet kompānijas patiesais labuma guvējs ir Mazepins.
Savukārt "Uralkali Trading" 2023.gadā strādāja ar 31,977 miljonu eiro apgrozījumu, kā arī guva 634 474 eiro peļņu.
"Uralkali Trading" 2023.gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Uralkali Trading" 2023.gadā būtiski samazināja darbību, ņemot vērā neskaidrību par uzņēmuma līdzekļiem un aktīviem, kas tika iesaldēti vai citādi ierobežoti ar ES dalībvalstu, tostarp Latvijas finanšu institūciju un vietējo regulatoru lēmumiem.
Šādu ierobežojumu rezultātā "Uralkali Trading" nevarēja veikt piegādes no ES ostām, tāpēc daļa no ES termināļos glabātajiem krājumiem sadarbībā ar ANO tika ziedota Āfrikas mazāk labklājīgām valstīm, teikts vadības ziņojumā, informējot, ka ziedojuma vērtība 2023.gadā bija 28 864 688 eiro.
"Urlakali Trading" reģistrēta 2015.gadā, un tās pamatkapitāls ir 30 miljoni eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Krievijas "Uralkali", bet patiesais labuma guvējs ir sankcijām pakļautais Krievijas pilsonis Mazepins.
LETA jau vēstīja, ka Valsts vides dienests (VVD) ir apturējis "Riga Fertilizer Terminal" piesārņojošās darbības atļauju, kas izsniegta īslaicīgai minerālmēslu uzglabāšanai un pārkraušanai Rīgas Brīvostas teritorijā. Uzņēmumam piemēroto sankciju dēļ iestrēga terminālī glabātās komerckravas ar 113 000 tonnām minerālmēslu, kas ir klasificējama kā bīstama krava.
VID piemērojis aizliegumu "Uralchem Trading" samazināt pamatkapitālu
LETA 10.03.2025
papildināta - "Rīgas piena kombināts" izveidojis meitaskompāniju "Rīgas saldējuma fabrika"
LETA 20.01.2026
(Pievienots "Food Union" komentārs 5.-8. rindkopā.)
Rīga, 20. janv., LETA. Piena pārstrādes uzņēmums AS "Rīgas piena kombināts", kas ietilpst piena pārstrādes koncernā "Food Union", izveidojis meitaskompāniju SIA "Rīgas saldējuma fabrika", liecina "
...
Turpinās iztiesāt Bunkus slepkavības lietu
LETA 20.01.2026
Rīga, 20. janv., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien plkst. 13 turpinās skatīt maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietu.
Rīgas pilsētas tiesa Krievijas pilsoni Viktoru Krivošeju atzina par vainīgu Bunkus slepkavībā un piesp
...
"Ecolines" slēdz vairākus komercreisus maršrutā Rīga-Ventspils
LETA 20.01.2026
Rīga, 20. janv., LETA. SIA "Norma-A", kas pasažieru pārvadājumus nodrošina ar zīmolu "Ecolines", no šodienas slēdz vairākus komercreisus maršrutā Rīga-Ventspils, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
No šodienas tiks slēgti komercreisi maršrutā Rīga-Ven
...