Rīga, 3.marts, LETA. Elektromobiļu uzlādes pakalpojumu sniedzējs "Ignitis ON" ar 16 miljonu eiro Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu uzstādīs 500 elektroauto uzlādes punktus Baltijā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.
"Ignitis ON" uzlādes tīkla paplašināšanas projekts un vēl 38 projekti tika izvēlēti ES programmas "Connecting Europe Facility" (CEF) transporta alternatīvo degvielu infrastruktūras programmas ietvaros (AFIF), norāda kompānijā, piebilstot, ka šo projektu realizācijai ES kopumā piešķīrusi gandrīz 422 miljonus eiro. Tā ir galvenā sastāvdaļa ES plānā paplašināt elektroauto uzlādes infrastruktūru TEN-T un padarīt kravu un pasažieru transportu Eiropā efektīvāku un ilgtspējīgāku.
"Ignitis Group" e-mobilitātes vadītājs Eimants Balta norāda, ka šie līdzekļi ļaus uzņēmumam būtiski paplašināt tīklu un sekmēt ES atkarības no fosilajiem degvielas avotiem mazināšanu. Uzņēmums plāno uzstādīt 222 uzlādes stacijas trīs gadu laikā, kurās vienlaikus varēs uzlādēt 500 elektroauto.
Šobrīd "Ignitis ON" uzlādes punktu skaits pārsniedz 1100, no kuriem vairāk nekā 800 ir ātrās uzlādes punktu.
Jau ziņots, ka "Ignitis Group" trīs līdz piecu gadu laikā investēs vairāk nekā 115 miljonus eiro elektroauto ātrās uzlādes tīkla izveidē Baltijā, uzstādot vairāk nekā 2000 elektroauto uzlādes punktu.
Tāpat vēstīts, ka "Ignitis Latvija" apgrozījums 2023.gadā bija 102,459 miljoni eiro, kas ir par 62,5% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānija strādāja ar 2,999 miljonu eiro zaudējumiem, pretēji peļņai gadu iepriekš.
"Ignitis Latvija" reģistrēta 2013.gadā, un kompānijas pamatkapitāls ir 11,5 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Lietuvas "Ignitis".
"Ignitis ON" ar 16 miljonu eiro ES līdzfinansējumu uzstādīs 500 elektroauto uzlādes punktus Baltijā
LETA 03.03.2025
Liepājas SEZ pārvalde izbūvē piebraucamo ceļu uz ostas 92. piestātni
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde sākusi piebraucamā ceļa izbūvi uz ostas 92. piestātni, kas tiek līdzfinansēta no Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda Rīcības programmas zivsaimniecības attīst
...
precizēta - Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie
LETA 25.03.2026
(Pirmajā rindkopā precizēts saslimušo skaits.)
Rīga, 25. marts, LETA. Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
Kopumā šajā uzliesmojumā Latv
...
Staiceles pagasta saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 15 aitas
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Limbažu novada Staiceles pagastā zemnieku saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 14 jaunaitas un vienu teķi, aģentūrai LETA pastāstīja "Upesmārciemi" īpašnieks Toms Arnavs.
Vienlaikus zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS
...