Rīga, 14.nov., LETA. "Latvenergo", lai koncernā koncentrētu aktivitātes un resursus jaunu zaļās enerģētikas projektu attīstīšanai un elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem energoresursiem (AER), izveidojis meitasuzņēmumu SIA "Elektrum Next", teikts kompānijas paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".
"Elektrum Next" tiks iekļauti "Latvenergo" koncerna pēdējos gados izveidotie AER aktīvi un projekti.
Šobrīd "Elektrum Next" sastāvā ir iekļauti 2024.gadā pabeigtie saules elektrostaciju (SES) projekti, proti, Skultes SES, Rūjienas SES, Bauskas SES, Rēzeknes SES, Elejas SES un Ķeguma SES. Pakāpeniski "Elektrum Next" tiks ieguldīti arī citi saules un vēja energoresursu projekti.
"Latvenergo" skaidro, ka šāda pieeja atbilst starptautiskai nozares un līdzīgu energokompāniju praksei, kas nodrošinās vienotu koncerna pārvaldības struktūru, lai sekmētu turpmāku "Latvenergo" komercdarbības attīstību, vienlaicīgi garantējot efektīvu ģenerācijas aktīvu ekspluatāciju un elektroenerģijas tirdzniecību.
"Elektrum Next" reģistrēta 2024.gada 13.novembrī, un tās pamatkapitāls ir 17,998 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Kompānijas vienīgais valdes loceklis ir Kaspars Novickis.
"Latvenergo" koncerna stratēģiskais mērķis ir attīstīt jaunas atjaunojamās enerģijas ražošanas jaudas 2,3 gigavatu (GW) apmērā visā Baltijā, līdz šā gada beigām papildinot atjaunojamās enerģijas portfeli par 130 megavatiem (MW), bet tuvākajos gados sasniedzot kopumā 1000 MW jaunu jaudu.
2024.gada septembrī "Latvenergo" kļuva par SIA "Laflora Energy" 100% kapitāldaļu īpašnieku, lai būvētu vēja elektrostaciju ar kopējo jaudu 108,8 MW un sāktu elektroenerģijas ražošanu 2026.gadā. Savukārt novembrī "Latvenergo" iegādājās 100% SIA "DSE Aizpute Solar" kapitāldaļu, plānojot līdz 2025.gada beigām uzbūvēt saules elektrostaciju ar kopējo jaudu 265 MW apmērā.
Paredzēts, ka 2026.gada pirmajā ceturksnī darbu sāks arī Telšu vēja elektrostacija Lietuvā, īstenojot vēja enerģijas ražošanu ar 124 MW jaudu.
Jau vēstīts, ka "Latvenergo" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 2,034 miljardus eiro, kas ir par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa pieauga par 90,8% un bija 350,9 miljoni eiro.
"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. "Latvenergo" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.
"Latvenergo" zaļās enerģētikas projektu īstenošanai izveidojis meitasuzņēmumu "Elektrum Next"
LETA 14.11.2024
Tūroperatori: Ceļojumi Jāņu brīvdienās ir gandrīz izpārdoti
LETA 16.06.2026
Rīga, 16. jūn., LETA. Ceļojumi Jāņu brīvdienās ir gandrīz izpārdoti, aģentūrai LETA pauda aptaujātie tūroperatori.
Latvijas tūroperatora SIA "Novatours" pārdošanas vadītāja Liāna Pudule-Indāne aģentūrai LETA norādīja, ka Jāņu svētku brīvdienām patla
...
CSDD apgrozījums pirmajā ceturksnī pieaudzis par 4,8%
LETA 16.06.2026
Rīga, 16. jūn., LETA. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī bija 14,837 miljoni eiro, kas ir par 4,8% vairāk nekā 2025. gada attiecīgajā periodā, kā arī uzņēmuma peļņa palielinājās 2,8 reizes - līdz 615 343 eir
...
Restorāna "Max Cekot Kitchen" pārvaldītāja apgrozījums pērn samazinājies par 27,3%
LETA 16.06.2026
Rīga, 16. jūn., LETA. Vienas "Michelin" zvaigznes restorāna "Max Cekot Kitchen" pārvaldītāja SIA "Max Cekot Group" apgrozījums pagājušajā gadā bija 886 268 eiro, kas ir par 27,3% mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī uzņēmums cieta zaudējumus 28 734 eiro
...