Rīga, 13.aug., LETA. Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) sadarbībā ar Ārlietu Ministrijas Konsulāro departamentu uzsāktā 81 ceļotāja repatriācija no Spānijas, kā arī 66 ceļotāju repatriācija no Portugāles uz Latviju noslēgusies veiksmīgi, aģentūru LETA informēja PTAC pārstāvji.
Ceļotāji no Spānijas atgriezās Rīgā pirmdien, 12.augustā, ap plkst.17.30, savukārt otrdien ap plkst.5 mājup atgriezās 66 ceļotāji, kuri ar brauciena organizētāju autobusu devās atpakaļceļā no Portugāles uz Latviju, bet Francijā autobusam radās tehniskas problēmas, tādēļ tika uzsākta repatriācija.
Trīs ceļotāju grupu repatriācija sākta saistībā ar SIA "Fisom" nespēju pildīt saistības un konstatētajām komersanta likviditātes problēmām.
PTAC direktore Zaiga Liepiņa norāda, ka "šī ir dārga mācība, kas atgādina, ka tūrisma operatoriem ir rūpīgāk un atbildīgāk jāplāno sava darbība un neparedzētas situācijas, tāpat arī patērētājiem, sevišķi iegādājoties ceļojumus, kuros bērni dodas patstāvīgi.
Liepiņa akcentē, ka ir jāpievērš īpaša uzmanība iecerēto ceļojumu detaļām - apdrošinātajiem riskiem, grupu vadībai un bērnu spējai veikt šādus ceļojumus.
PTAC izsaka pateicību visiem, kuri nekavējoties reaģēja un iesaistījās, lai risinātu sarežģīto situāciju, gan sniedzot atbalstu tūristiem ceļojuma laikā, gan arī gādājot par drošu nokļūšanu atpakaļ Latvijā. Tostarp PTAC pateicas SIA "LuxExpress", kura autobusu vadītāji veica savus darba pienākumus, pārtraucot arī atvaļinājumus.
Patlaban repatriācijas izmaksas tiek apkopotas. Repatriācijas izdevumi tiks segti no licencēto tūrisma pakalpojumu sniedzēju iemaksātās ikgadējās valsts nodevas. Vienlaikus PTAC pārstāvji uzsver, ka izmaksas tiek vēl aplēstas, tomēr tās būs zemākas par iepriekš izskanējušajiem 100 000 eiro.
Ņemot vērā, ka PTAC ir anulējis "Fisom" tūrisma operatora licenci, turpmākie šī operatora ceļojumi nenotiks. Par iemaksu atgūšanas procesu PTAC informēs tuvāko dienu laikā.
Jau ziņots, ka Spānijā bija iestrēguši vairāki desmiti bērnu, kuri ar "Fisom" bija devušies uz apsolītu sērfošanas nometni Portugālē.
Savukārt, lai noskaidrotu, vai ir noticis noziedzīgs nodarījums, Valsts policija (VP) sākusi resorisko pārbaudi par skandālā ierauto tūrisma operatoru "Fisom".
Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2022.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 356 396 eiro, taču uzņēmums strādāja ar zaudējumiem 33 452 eiro apmērā. 2023.gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti.
Uzņēmums "Fisom" reģistrēts 2021.gadā, un tā pamatkapitāls ir 7500 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir tā valdes priekšsēdētājs Matīss Dālbergs.
Spānijā un Portugālē iestrēgušie 147 ceļotāji nogādāti Latvijā
LETA 13.08.2024
Azartspēļu rīkotāja "Optibet" apgrozījums pērn saglabājies iepriekšējā gada līmenī
LETA 10.08.2026
Rīga, 10. aug., LETA. Azartspēļu rīkotāja SIA "Optibet" apgrozījums pagājušajā gadā bija 40,287 miljoni eiro, kas ir 2024. gada līmenī, bet kompānijas peļņa samazinājās par 35,6% - līdz 11,419 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Gada pā
...
"Eleving Group" apgrozījums pirmajā pusgadā pieaudzis par 40,4%
LETA 10.08.2026
Rīga, 10. aug., LETA. Nebanku kreditētāja "Eleving Group" apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 165 miljoni eiro, kas ir par 40,4% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 8,6% un bija 16,5 miljoni eiro, aģentū
...
Automašīnu rezerves daļu tirgotāja "Inter Cars Latvija" apgrozījums pērn pieaudzis par 2,6%
LETA 10.08.2026
Rīga, 10. aug., LETA. Automašīnu rezerves daļu tirgotāja SIA "Inter Cars Latvija" apgrozījums pagājušajā gadā bija 216,864 miljoni eiro, kas ir par 2,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 4,2% - līdz 7,592 miljoniem eiro
...