Rīga, 24.jūl., LETA. Kokapstrādes uzņēmums SIA "AmberBirch" sācis jaunās finiera ražotnes būvniecību un trešdien tās pamatos iemūrējis laika kapsulu, aģentūru LETA informēja kompānijas pārstāvji.
Kapsulas iemūrēšanas pasākumā piedalījās "AmberBirch" valdes priekšsēdētājs Raimonds Spūls-Vilcāns, Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LCP) un būvfirmas "Pillar Contractor" valdes priekšsēdētājs Jānis Lāčaunieks.
Jau ziņots, ka "AmberBirch" ieguldīs 20 miljonus eiro ražotnes celtniecībā ar kopējo platību 10 000 kvadrātmetru, tvaika kameru izveidē, koklaukuma paplašināšanā un apaļkoku transportēšanas tehnikas iegādē.
Tāpat uzņēmums līdz 2025.gadam plāno ieguldīt 40 miljonus eiro finiera ražošanas jaudu dubultošanā.
Investīcijas "AmberBirch" ražotnē plānots segt gan no uzņēmuma pašu līdzekļiem, gan piesaistot ārējo finansējumu.
Uzņēmumā informē, ka, sākot ieguldījumu projektu, 2024.gada 20.februārī "AmberBirch" parakstīja 20 miljonu eiro līgumu ar Somijas uzņēmumu "Raute Corporation" par tehnoloģijas piegādi ar īpaši augstu ražošanas cikla automatizāciju. Pasūtījums ietver visas galvenās finiera ražošanas procesu līnijas, tostarp apaļkoku padeves līniju, finiera lobīšanas līniju un finiera žāvēšanas un šķirošanas līniju, vizuālo defektu un mitruma satura analizatorus un atbilstošo programmatūru.
"AmberBirch" pārstāvji paredz, ka iekārtas ne tikai ļaus uzņēmumam palielināt ražošanas jaudu, bet arī iekļūt jaunos tirgus segmentos, kā arī radīs konkurētspējīgu ražošanas tehnoloģisko bāzi.
Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka attīstības plāns paredz attīstīt jaunas stratēģiskas produktu līnijas, lai izmantotu pieaugošās iespējas Eiropas Savienības (ES) inženierkoka produktu tirgū, atbilstoši ES oglekļa dioksīda (CO2) mērķiem, vadlīnijām, direktīvām un regulām.
Uzņēmumā norāda, ka "AmberBirch" apgrozījums 2023.gadā pārsniedza 26 miljonus eiro, bet neauditētā peļņa - četrus miljonus eiro.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka 2022.gadā "AmberBirch" strādāja ar 24 miljonu eiro apgrozījumu un 4,095 miljonu eiro peļņu.
Uzņēmums dibināts 2016.gadā, tā pamatkapitāls ir 4,5 miljoni eiro. Uzņēmums pilnībā pieder holdingkompānijai "AmberStone Group", kuras patiesā labuma guvēja ir likvidējamās "ABLV Bank" bijušā līdzīpašnieka Ernesta Berņa sieva Nika Berne.
Arī būvfirma "Pillar Contractor" ir "AmberStone Group" uzņmēmums.
Sākta jaunās "AmberBirch" finiera ražotnes būvniecība
LETA 24.07.2024
Lāce: Bažas par "Gora" nākotni radījis apsvērtais variants nodot to privātā pārvaldē
LETA 09.01.2026
Rīga, 9. janv., LETA. Bažas par Latgales vēstniecības "Gors" nākotni radījis apsvērtais variants nodot to privātā pārvaldē, raidījumā "Spried ar Delfi" norādīja kultūras ministre Agnese Lāce (P).
Viņa akcentēja, ka "Gors", līdzīgi citām reģionālajām
...
Konkursā meklē "Rīgas namu" padomes locekli
LETA 09.01.2026
Rīga, 9. janv., LETA. Rīgas pašvaldība konkursā meklē SIA "Rīgas nami" padomes locekli, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
"Rīgas nami" nodrošina pašvaldības īpašumā esošo nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, apsaimniekošanu un attīstību, tostarp kultūr
...
"EcoLead" akumulatoru pārstrādes ražotnes ēka nosolīta par 1,51 miljonu eiro
LETA 09.01.2026
Rīga, 9. janv., LETA. Akumulatoru pārstrādes uzņēmumam SIA "EcoLead" piederošais nekustamais īpašums Kalnciemā zvērināta tiesu izpildītāja Edgara Mihailova rīkotā izsolē nosolīts par 1,51 miljonu eiro, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē "
...