Aucē un vairākos tuvējos pagastos samazināsies maksa par ūdeni

Rīga, 7.jūl., LETA. Aucē un vairākos pagastos, kuros pakalpojumus nodrošina SIA "Auces komunālie pakalpojumi", no 1.augusta samazināsies maksa par ūdeni, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Uzņēmums Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai ir iesniedzis ūdenssaimniecības sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja noteiktos tarifus. Tarifi tiks piemēroti Aucē, Vecauces un Vītiņu ciemos, Bēnes, Lielauces, Ukru, Īles pagastos.

Maksa par kubikmetru ūdens no augusta būs 1,45 eiro, kas ir 12% samazinājums, salīdzinot ar 1,65 eiro pašlaik. Bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs samazināsies par 15% - no 2,25 eiro līdz 1,92 eiro par kubikmetru.

Uzņēmumā norāda, ka tarifu izmaiņas pret spēkā esošo tarifu ir saistītas ar elektroenerģijas izmaksu samazinājumu, ņemot vērā elektroenerģijas cenas kritumu biržā pēdējo mēnešu laikā.

"Firmas.lv" dati liecina, ka Dobeles novada pašvaldībai piederošā uzņēmuma "Auces komunālie pakalpojumi" apgrozījums 2023.gadā bija 1,514 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 59 065 eiro.