Rīga, 29.jūn., LETA. Vides piesārņojuma izplatīšanās plašā ugunsgrēkā Bolderājā, Rīgā, ir ierobežota, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienestā (VVD).
Lai arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) ziņots, ka ugunsgrēks izcēlies autoservisā, VVD precizē, ka notikušais saistīts ar bīstamo atkritumu apsaimniekotāju SIA "Corvus Company". Saņemot informāciju par degšanu bīstamo atkritumu apsaimniekotāja teritorijā, VVD, operatīvi reaģējot uz situāciju, devās apsekot objektu, lai novērtētu ietekmi uz vidi.
Pēc sākotnējās informācijas, objektā dega eļļas, dažādi šķīdinātāji un citi materiāli. VVD informē, ka vides piesārņojuma izplatīšanās ir ierobežota, neļaujot tam nonākt notekūdeņu sistēmā, tajā skaitā nepieļaujot vielu nonākšanu Daugavā.
"Corvus Company" sadarbojas un strādā pie piesārņojuma novēršanas. Piesārņojums ir lokāls, un plašāka izplatīšanās nav paredzama.
Vienlaikus VVD norāda, ka, kaut arī tiek veikti ūdeņu un noplūdušo atkritumu savākšana ar papildu atsūknēšanu, paredzams, ka teritorijā būs nepieciešami piesārņojuma izpētes darbi, pēc kuriem varēs izdarīt secinājumus par sanācijas nepieciešamību.
"Firmas.lv" dati liecina, ka "Corvus Company" pieder Eduardam un Andrejam Jurčenko. Uzņēmuma apgrozījums pērn ir bijis 2,318 miljoni eiro, bet peļņa 41 750 eiro.
Jau ziņots, ka šorīt plkst.5.51 ugunsdzēsēji steidzās uz Daugavgrīvas šoseju Rīgā, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, ugunsgrēks izcēlies autoservisā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg mucas, atkritumi un eļļa 650 kvadrātmetru platībā, kā arī divstāvu ēka ar ofisa telpām 500 kvadrātmetru un garāža 150 kvadrātmetru platībā.
Plkst.7.52 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts.
Ugunsgrēkā cietis glābējs.
Vides piesārņojuma izplatīšanās ugunsgrēkā Bolderājā ir ierobežota
LETA 29.06.2024
Dzīvnieku aizsardzības biedrības "Ar sirdi delnā" teritorijā dzīvnieku labturības pārkāpumi nav konstatēti
LETA 21.07.2026
Rīga, 21. jūl., LETA. Dzīvnieku aizsardzības biedrības "Ar sirdi delnā" teritorijā dzīvnieku labturības pārkāpumi nav konstatēti, aģentūru LETA informēja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.
Viņa pavēstīja, ka pašvaldības pārstāvj
...
Dronu ražotāja "Redwire Defense Tech Riga" apgrozījums pērn samazinājies par 7,6%
LETA 21.07.2026
Rīga, 21. jūl., LETA. Dronu ražotāja SIA "Redwire Defense Tech Riga" (iepriekš SIA "Edge Autonomy Riga") pagājušajā gadā strādāja ar 63,095 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,6% mazāk nekā 2024. gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 27,3% -
...
Sākta aizsargājamo ainavu apvidus "Vestiena" dabas aizsardzības plāna izstrāde
LETA 21.07.2026
Rīga, 21. jūl., LETA. Sākta aizsargājamo ainavu apvidus "Vestiena" dabas aizsardzības plāna izstrāde, aģentūru LETA informēja Madonas novada pašvaldībā.
Dabas aizsardzības plānu Madonas novada pašvaldības uzdevumā izstrādā SIA "Enviroprojekts".
Aiz
...