Rīga, 25.jūn., LETA. SIA "LVR Flote" apgrozījums pagājušajā gadā bija 10,59 miljoni eiro, kas ir par 33,9% vairāk nekā gadu iepriekš, taču kompānija cieta zaudējumus 350 252 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".
Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka "LVR Flote" zaudējumi skaidrojami ar ledus klases velkoņa "Foros" un citu aktīvu novērtēšanu atbilstoši tirgus situācijai un attiecīgu vērtības samazināšanu.
Vienlaikus "LVR Flote" vadība min, ka atsavināšanai paredzētā kuģa "Foros" vērtības samazinājums nav saistīts ar esošo uzņēmuma operacionālo darbību, bet gan ar ierobežojumiem šāda veida kuģa atsavināšanas darījumiem, ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko situāciju.
Tāpat vadības ziņojumā skaidrots, ka uzņēmumam pērn izdevās kuģi "Foros" atsavināt par augstāko piedāvāto cenu tirgū, tomēr kuģa vērtība samazinājās par 301 676 eiro, kamēr pārējo uzņēmuma aktīvu, tostarp buldozera "Caterpillar" un citu tehnikas vienību vērtība samazinājās par 131 380 eiro.
Pērn novembrī "LVR Flote" noslēdza arī līgumu ar AS "Baltic Workboats" par jauna daudzfunkcionāla hibrīdpiedziņas ledus klases kuģa iegādi. Kopējās projekta izmaksas veido 10,153 miljonus eiro, no kurām 50% attiecināmo izmaksu segs Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA) līdzfinansējums.
Pērn dažādu apstākļu dēļ strauji pieauga degvielas, rezerves daļu un citu resursu izmaksas, kas ietekmēja arī "LVR Flote" saimniecisko darbību. Neskatoties uz to, uzņēmuma EBITDA pērn sasniedza 1,485 miljonus eiro pretstatā 1,47 miljoniem eiro 2022.gadā, teikts vadības ziņojumā.
Papildu pērn "LVR Flote" veica divu loču kuģu "Dina" un "Dore" piecu gadu kārtējos doka remonta darbus par kopējo summu 618 614 eiro. Rīgas brīvostas teritorijas uzturēšanas un apsaimniekošanas vajadzībām uzņēmums arī iegādājās divas kravas automašīnas "IVECO Eurocargo" ar papildaprīkojumu finanšu līzingā par 325 800 eiro.
Lai sasniegtu uzņēmuma stratēģijā noteiktos šā gada mērķus, uzņēmums ir izstrādājis rīcības plānu 2024.gadam, kurā noteikts, ka uzņēmumam ir jāpaplašina sadarbību ar citām Latvijas ostām - Liepājas, Ventspils, Engures, Mērsraga, Rojas un Skultes ostu pārvaldēm par pakalpojumu sniegšanu un citām sadarbības iespējām.
Tāpat "LVR Flote" šogad turpinās jau iepriekšējos periodos sāktās sadarbības ar citām ostām par navigācijas aprīkojuma nomaiņu un apkalpošanu, kā arī hidrogrāfijas mērījumiem ar bezpilota peldlīdzekli "Otter".
2022.gadā "LVR Flote" strādāja ar 7,912 miljonu eiro apgrozījumu un 68 498 eiro peļņu.
"LVR Flote" sniedz ostas pakalpojumus Rīgas brīvostā. Uzņēmums reģistrēts 2010.gadā, un tā pamatkapitāls ir 22 859 102 eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Rīgas brīvostas pārvalde.
"LVR Flote" apgrozījums pērn pieaudzis par 33,9%
LETA 25.06.2024
No jauna iztiesās krimināllietu par iespējamu aplokšņu algu izmaksu vismaz trīs miljonu eiro apmērā
LETA 05.12.2025
Rīga, 5. dec., LETA. Rīgas pilsētas tiesa tiesas sastāva maiņas dēļ šodien plkst. 13 no jauna sāks krimināllietas iztiesāšanu pret četrām personām, tostarp skaistumkopšanas jomas uzņēmēju Ievi Plaudi-Rēlingeri, par iespējamu aplokšņu algu izmaksu vai
...
Spilvē notiks "Spilvas" ražotnes spāru svētki
LETA 05.12.2025
Rīga, 5. dec., LETA. Spilvē, Zvaigžņu ielā 1, šodien plkst. 11 notiks pārtikas ražotāja "Orkla Latvija" mērču un gatavo ēdienu zīmola "Spilva" paplašinātās ražotnes spāru svētki, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"Spilva" paplašinātajā ražotnē, kas
...
Turpinās iztiesāt krimināllietu pret apjomīgās starptautiskās PVN krāpšanas shēmas sindikāta līderi Kazanovski
LETA 05.12.2025
Rīga, 5. dec., LETA. Ekonomisko lietu tiesa (ELT) šodien plkst. 12 turpinās skatīt krimināllietu pret starptautiskā operācijā "Admiral 2.0" aizturēto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpnieku sindikāta līderi Kasparu Kazanovski, aģentūra LETA nosk
...