"Eleving Group" iecelta starptautiska uzraudzības padome

Rīga, 10.jūn., LETA. Latvijā dibinātajam nebanku kreditētājam "Eleving Group", turpinot izvērtēt potenciālā akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) iespējas, ir iecelta starptautiska uzraudzības padome, aģentūru LETA informēja "Eleving Group" pārstāvji.

Uzraudzības padomē turpmāk strādās Ļevs Dolgacjovs, Dereks Urbens un Mārcis Grīnis.

Jaunās pārvaldības struktūras pienākumos ietilps līdzdalība kompānijas attīstības stratēģijas izstrādē, potenciālā IPO un cita veida ārējā kapitāla piesaistes uzraudzība, vadības konsultēšana biznesa lēmumos, kā arī korporatīvās pārvaldības kvalitātes un efektivitātes veicināšana.

Dolgacjovs ir Igaunijas investoru kopienas un jaunuzņēmumu ekosistēmas aktīvists. Ārpus jaunā amata pienākumiem viņš ir investīciju kompānijas "Meemaeger Capital" vadošais partneris un "Syda Ventures" dibinātājs. Iepriekš bijis Igaunijas Biznesa eņģeļu tīkla ("EstBAN") valdes loceklis un prezidents, kā arī Eiropas Biznesa eņģeļu tīkla (EBAN) valdes loceklis. Tāpat Dolgacjovam ir pieredze jaunuzņēmumu un ar to pārvaldību saistītu projektu konsultēšanā un vadībā, norāda kompānijā.

Urbens ir investors no ASV. Iepriekš piecus gadus strādājis "Left Lane Capital" izaugsmes kapitāla fondā, kas pārvalda divu miljardu ASV dolāru vērtu investīciju portfeli. Pirms "Left Lane Capital" bijis tirdzniecības tehnoloģiju uzņēmuma finanšu direktors. Urbens ir privāto ieguldījumu kompānijas dibinātājs, kurš koncentrējas uz attīstības tirgiem, kā arī pašlaik ieņem valdes locekļa amatu mobilitātes finanšu tehnoloģiju uzņēmumā "Moove" un mākslīga intelekta skaitļošanas uzņēmumā "Salad".

Savukārt Grīnim ir pieredze ieguldījumu, tehnoloģiju un finanšu jomā. Viņš ir digitālā mārketinga tehnoloģiju uzņēmuma "Roibox" līdzdibinātājs un pašlaik tajā ieņem komercdirekora amatu. Viņš ir arī pašapkalpošanās tehnoloģiju uzņēmuma "Tapbox" investors un līdzdibinātājs finanšu tehnoloģiju uzņēmumam Balkānu reģionā, kurā vadīja uzņēmuma stratēģisko virzību un darbību. Vienlaikus Grīnis ir viens no uzņēmuma "Eleving Group" līdzdibinātājiem.

Jau ziņots, ka "Eleving Group" (iepriekš - "Mogo Finance") šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar 5,4 miljonu eiro peļņu, kas ir par 5,9% vairāk nekā 2023.gada pirmajā ceturksnī. "Eleving Group" apgrozījums pirmajā ceturksnī bija 41,7 miljoni eiro.

"Eleving Group", kas 2012.gadā tika dibināts ar "Mogo Finance" nosaukumu, šobrīd strādā 16 pasaules tirgos, piedāvājot finanšu pakalpojumus mobilitātes un patēriņa segmentos. Grupā ietilpst transportlīdzekļu finansēšanas segmenta zīmoli "Mogo", "Primero", "Renti" un "OX Drive", kā arī patēriņa finansēšanas zīmoli "Kredo", "Sebo", "Tigo" un "Express Credit". Grupas kopējais izsniegto aizdevumu apmērs pārsniedz 1,7 miljardus eiro, tostarp 57% grupas portfeļa ir izvietoti Eiropā, 30% - Āfrikā, bet 13% - pārējā pasaulē.

Pēc nosaukuma maiņas "Mogo" zīmols tika saglabāts kā produktu zīmols gan Latvijā, gan arī ir pārstāvēts visos transportlīdzekļu finansēšanas tirgos "Eleving Group" produktu portfelī. Grupas galvenā mītne ir Latvijā. "Eleving Group" veic saimniecisko darbību Baltijā un Eiropā, Kaukāza un Centrālāzijas reģionos, kā arī Austrumāfrikā.

Kompānija "Mogo" reģistrēta 2012.gadā, un tās pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas patiesais labuma guvējs ir Aigars Kesenfelds. "Mogo" Latvijā piedāvā līzinga, atgriezeniskā līzinga un auto nomas pakalpojumus.