Jaunās rentgena iekārtas uzstādīšanas dēļ no trešdienas būs slēgts Ventspils poliklīnikas rentgena kabinets

Rīga, 10.jūn., LETA. Ventspils poliklīnikā uzstādīs jauno digitālo rentgena iekārtu, tādēļ no trešdienas, 12.jūnija, rentgena izmeklējumus nebūs iespējams veikt, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Stacionārā digitālā rentgena iekārta iegādāta, par Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda programmas finansējumu.

Iepirkumā par digitālās rentgena iekārtas piegādi un uzstādīšanu uzvarēja SIA "Arbor Medical korporācija". Uzņēmums piegādās un uzstādīs iekārtu, kā arī nodrošinās kabineta iekārtošanu un medicīnas personāla apmācību. Plānots, ka rentgena izmeklējumus ar jauno iekārtu sāks veikt pēc 5.augusta.

Lai pilnveidotu rūpes par savu pacientu veselību, Ventspils poliklīnika īsteno jaunu projektu, kura mērķis ir attīstīt sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu, iegādājoties stacionāru digitālo rentgena iekārtu. Jaunā iekārta ne tikai paātrinās pacientu izmeklēšanas procesu, bet arī atvieglos medicīnas personāla ikdienas darbu, uzlabos izmeklējuma attēla kvalitāti un būtiski paaugstinās darba efektivitāti.

Vairāku diagnožu gadījumos tieši rentgena izmeklējumu ārsti bieži nozīmē kā pirmo, jo tas ir viens no informatīvākajiem izmeklējumiem gan diagnozes precizēšanai, gan ārstēšanas rezultātu izvērtēšanai. Līdztekus digitalizācijas procesam attīstās arī rentgenizmeklējumu digitālās iespējas. Pašlaik aktuāla ir digitālā rentgenogrāfija, kas uzņem augstas kvalitātes attēlus. Tā izmanto digitālu detektora sistēmu, kas ievērojami saīsina izmeklējuma laiku.

Projekta "Pašvaldības SIA "Ventspils poliklīnika" sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu attīstība" kopējās plānotās izmaksas ir 230 000 eiro, tostarp Atveseļošanas fonda finansējums 154 427 eiro, pašvaldības SIA "Ventspils poliklīnika" finansējums 43 144 eiro un valsts budžeta finansējums 32 429 eiro.

Eiropas Atveseļošanas fonds ir ES budžeta programma, kas sākta ar mērķi atbalstīt reformas un veikt investīcijas, lai nodrošinātu ES dalībvalstu pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku.

Pašvaldības SIA "Ventspils poliklīnika" sniedz primāros un sekundāros ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus, nodrošina funkcionālos izmeklējumus un organizē medicīnas komisijas, kā arī sniedz dažādas izziņas par pacienta veselības stāvokli.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Ventspils poliklīnika" apgrozījums pērn bija 2,71 miljons eiro, peļņa - 12 760 eiro. Pašvaldības uzņēmums dibināts 1995.gadā, tā pamatkapitāls ir 33 224 eiro.

"Arbor Medical korporācija" apgrozījums 2022.gadā bija 25,17 miljoni eiro, peļņa - 897 232 eiro. Pagājušā gada finanšu rādītāji vēl nav publiskoti. Uzņēmums dibināts 2001.gadā, tā pamatkapitāls ir 142 500 eiro. Uzņēmuma īpašniece ir Dace Rātfeldere.