Cūkkopības uzņēmuma "Vaiņodes bekons" apgrozījums pērn palielinājies par 27,2%

Rīga, 10.jūn., LETA. Cūkkopības uzņēmuma "Vaiņodes bekons" apgrozījums pagājušajā gadā bija 5,836 miljoni eiro, kas ir par 27,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās septiņas reizes un bija 1,051 miljons eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pagājušais gads noslēgts ar peļņu, neraugoties uz to, ka realizēto cūku pārdošana kilogramos saruka par 4%, salīdzinot ar gadu iepriekš. Apgrozījuma kāpumu uzņēmumā skaidro ar cenas pieaugumu.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka pērn uzņēmums piesaistīja ārējus nozares konsultantus ar mērķi pārsniegt nozares vidējos rādītājus un palielināt pārdoto bekonu skaitu.

Pērn Lauku atbalsta dienests (LAD) apstiprināja "Vaiņodes bekona" iesniegto projektu atbalstam ieguldījumiem lauku saimniecībās. Kopumā projektā ieguldīs 2,11 miljonus eiro, no kuriem 1,055 miljonus eiro līdzfinansēs LAD programmā "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās". Atbalstu uzņēmums izmantos nobarojamo bekonu barošanas sistēmas modernizācijā, sausās barības virtuves modernizācijā un atšķirto sivēnu kūts paplašināšanā.

Uzņēmumā norāda, ka projekts nodrošinās bekona dzīvsvara pieaugumu, kā arī vienmērīgāku un veselīgāku bekona augšanu. Tāpat tiks automatizēts barošanas cikls, kas samazinās cilvēciskā faktora ietekmi barības sagatavošanā un nodrošinās reālā laika barības patēriņa datu digitalizēšanu fermas ražošanas informācijas sistēmā.

Vadības ziņojumā atzīmēts, ka pēc projekta realizācijas uzņēmumā jāsamazinās zoobrāķu īpatsvaram, kas pērn salīdzinājumā ar gadu iepriekš nolietotās infrastruktūras dēļ bija pieaudzis.

"Vaiņodes bekons" arī turpmāk plāno ieguldīt ražīguma paaugstināšanā, fermas infrastruktūras atjaunošanā, kā arī sivēnmāšu ganāmpulka atjaunošanā.

2022.gadā "Vaiņodes bekona" apgrozījums bija 4,587 miljoni eiro, kas ir par 22,4% vairāk nekā gadu iepriekš, un kompānija guva peļņu 149 289 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Kompānija ir reģistrēta 1998.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,463 miljoni eiro. "Vaiņodes bekona" vienīgais īpašnieks ir SIA "Vaiņode Agro Holding", kas savukārt pieder AS "AmberStone Group". "Vaiņodes bekona" patiesā labuma guvēja ir Nika Berne.