Digitālo inovāciju uzņēmums "Helmes" iegādājies 75% Igaunijas kompānijas "Trinidad Wiseman" akciju

Rīga, 4.jūn., LETA. Digitālo inovāciju uzņēmuma "Helmes" grupa, kuras sastāvā ir arī informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA "Helmes Latvia", iegādājusies 75% Igaunijas programmatūras izstrādes kompānijas "Trinidad Wiseman" akciju, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Uzņēmumu pārstāvji aģentūrai LETA sacīja, ka abas puses ir vienojušās neizpaust darījuma summu.

"Helmes" pārstāvji atzīmē, ka "Trinidad Wiseman" 20 gadu pieredze ļaus paplašināt grupas sniegtos pakalpojumus tādās jomās kā pakalpojumu dizains, datu analītika, lietotāju pieredzes dizains un mākslīgais intelekts.

"Helmes Latvia" vadītājs Viesturs Bulāns norāda, ka uzņēmuma nākotnes plānos ir spēcīgākas klātbūtnes nodrošināšana arī ārvalstu mērķa tirgos, tostarp Vācijā, tāpēc apvienošanos ar "Trinidad Wiseman" uzņēmums vērtē kā būtisku. 

"Īstenojot sadarbību ar Vācijas uzņēmumiem un detalizētāk iepazīstot šo mērķa tirgu, esam identificējuši gan iespējas, gan izaicinājumus - ģeopolitiskās situācijas ietekmē Rietumeiropas uzņēmēji aizvien aktīvās raugās Baltijas un Latvijas IT pakalpojumu sniedzēju virzienā," akcentē Bulāns.

"Helmes Latvia" reģistrēta 1991.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 100 000 eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Uzņēmums pieder Igaunijas "Helmes". Kompānija 2023.gadā strādāja ar 9,899 miljonu eiro apgrozījumu un 1,568 miljonu eiro peļņu.