Konkurences padome atļauj "Virši-A" iegādāties degvielas uzpildes staciju Rīgā

Rīga, 28.maijs, LETA. Konkurences padome (KP) atļāvusi AS "Virši-A" iegūt izšķirošu ietekmi pār SIA "Ronek" piederošo degvielas uzpildes staciju Valdeķu ielā, Rīgā, aģentūrai LETA pavēstīja KP pārstāvji.

KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc nolēma atļaut darījumu.

"Virši-A" un tās saistīto uzņēmumu darbība ir saistīta ar degvielas vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību, autogāzes jeb LPG mazumtirdzniecību, saspiestās dabasgāzes jeb CNG mazumtirdzniecību, pārtikas, saimniecības preču un auto piederumu mazumtirdzniecību, sava nekustamā īpašuma iznomāšanu, degvielas transportēšanas pakalpojuma sniegšanu un elektroenerģijas tirdzniecību.

Savukārt "Ronek" veic sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu, un uzņēmuma īpašumā esošajā Valdeķu ielas degvielas uzpildes stacijā tiek veikta degvielas mazumtirdzniecība.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secinājusi, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis augstāk minētajos tirgos Latvijā, tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Ronek" reģistrēta 2020.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 73 000 eiro. Uzņēmums pieder SIA "M.J. Finance", kuras vienīgā īpašniece ir Jeļena Sagateljana. Kompānija 2023.gadā strādāja ar 16 477 eiro apgrozījumu, kas ir par 35% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 34,5% un bija 14 244 eiro.

Jau ziņots, ka "Virši-A" koncerna auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 343,732 miljoni eiro, kas ir par 8,4% mazāk nekā 2022.gadā, bet koncerna peļņa samazinājās vairāk nekā divas reizes - līdz 5,099 miljoniem eiro.

"Virši-A" koncernā ietilpst mātessabiedrība "Virši-A", SIA "Virši loģistika", SIA "Virši Renergy", "Virši Lietuva" un AS "CRYO Baltic".

Uzņēmuma lielākie akcionāri, pēc kompānijas publiskotās informācijas, ir Jānis Riekstiņš (21,03%), Jānis Rušmanis (20,86%), Ruta Plūme (20,83%), Andris Priedītis (12,82%) un Ilgvars Zuzulis (12,8%). Kompānijas akcijas kopš 2021.gada 11.novembra ir iekļautas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North".