"Enefit" ieviesis sezonālo elektroenerģijas iegādes tarifu

Rīga, 20.maijs, LETA. Elektroenerģijas tirdzniecības un ražošanas uzņēmums "Enefit" ieviesis sezonālo elektroenerģijas iegādes tarifu, kas apvieno elektroenerģijas biržas cenas vasarā un fiksētās cenas ziemā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Noslēgtā līguma periodā tiek kombinēti divi tarifi - no aprīļa līdz septembrim elektrībai piemērojot dinamisko biržas cenu, bet no oktobra līdz martam - fiksētu elektroenerģijas cenu.

Uzņēmumā skaidro, ka vasarā biržas cena ir zemāka, pateicoties atjaunīgās enerģijas ražošanai no saules un vēja, bet ziemas periodā raksturīgs cenu kāpums ar izteiktākām svārstībām, attiecīgi šajā periodā izdevīgāk ir savlaicīgi fiksēt elektrības izmaksas.

"Enefit" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vancāns norāda, ka, analizējot klientu paradumus, redzams, ka daļa klientu izvēlas īstermiņa līgumus, lai varētu biežāk mainīt tarifus.

"Ar šādu pieeju klientam pašam ir aktīvi jāseko līdzi cenu svārstībām tirgū un pastāv risks, ka cenas fiksēšana ziemas periodam notiek brīdī, kad elektrības cena jau sākusi kāpt, un attiecīgi tā tiek nofiksēta paaugstinātā līmenī," pauž Vancāns.

Viņš skaidro, ka uzņēmums ievieš kombinēto tarifa risinājumu, kur tarifa maiņa notiek automātiski, pielāgojoties tirgus sezonalitātei un fiksējot cenu ziemas periodam vasaras izskaņā.

Sezonālajam tarifam šim gadam ir jāpiesakās līdz jūlija sākumam, jo elektroenerģijas cena ziemas periodam tiks fiksēta un paziņota klientiem augustā.

Pavasarī pāreja uz biržas cenai piesaistītu dinamisko tarifu notiks automātiski, un šajā periodā klients var bez papildu maksas mainīt izvēlēto tarifu vai arī pārtraukt līgumu.

"Enefit" pārstāvji norāda, ka sezonālajam tarifam ir pievienota arī apdrošināšana, kas sedz mājsaimniecības elektroierīču bojājumus, ko izraisījuši traucējumi elektroapgādes sistēmā.

Kopš marta sezonālais tarifs ieviests arī "Enefit" grupas uzņēmumā Igaunijā.

Informācija firmas liecina, ka "Enefit" pagājušajā gadā strādājis ar 197,572 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 32% mazāk nekā 2022.gadā. Taču uzņēmums strādāja ar 2,948 miljonu eiro zaudējumiem.

Uzņēmums reģistrēts 2006.gadā. Latvijas "Enefit" vienīgais īpašnieks ir Igaunijā reģistrētais "Enefit".