papildināta - "Rīgas pasažieru ostas" apgrozījums pērn pieaudzis par 33,1%

(Papildināta 6.rindkopa, pievienota 7.-9. rindkopa.)

Rīga, 20.maijs, LETA. SIA "Rīgas pasažieru osta" pagājušajā gadā strādāja ar 1,761 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 33,1% vairāk nekā 2022.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa bija 313 957 eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka, neskatoties uz to, ka prāmju satiksme maršrutā Rīga-Stokholma pērn vēl netika atjaunota, uzņēmumam ir izdevies palielināt ieņēmumus gan kruīzu kuģu uzņemšanas segmentā, gan par sava īpašuma iznomāšanu, kā arī samazināt izmaksas.

Uzņēmums turpinās fokusēties uz prāmju kustības atjaunošanu, tostarp uz jaunu maršrutu apkalpošanu, kruīzu kuģu rezervāciju palielināšanu, kā arī sava nekustamā īpašuma attīstīšanu.

"Rīgas pasažieru ostas" pamatdarbības veids ir ostas pakalpojumu sniegšana, tostarp pasažieru apkalpošana, kravu iekraušana un izkraušana, kā arī sava nekustamā īpašuma apsaimniekošana, iznomāšana un attīstīšana.

"Rīgas pasažieru osta" 2022.gadā strādāja ar 1,324 miljonu eiro apgrozījumu un zaudējumiem 125 240 eiro apmērā.

"Rīgas pasažieru osta" reģistrēta 2002.gadā, un tās pamatkapitāls ir 152 840 eiro. Kompānija pieder ar ekspolitiķa Andra Šķēles un Saeimas deputāta Aināra Šlesera (LPV) ģimenēm saistītajam uzņēmumam SIA "NĪ Holdings".

Kompānija "NĪ Holdings" uz pusēm pieder SIA "Riga Port City" un SIA "EL12". "Riga Port City" pieder SIA "Multi Capital Holdings", kuras īpašnieki vienādās daļās ir Šķēles ģimenei piederošā SIA "Inpo 21" un Šlesera ģimenei piederošā SIA "Regma 100".

Savukārt SIA "EL12" pieder SIA "Esterkin Family Investments", kuras vienīgais īpašnieks ir "Rietumu bankas" līdzīpašnieks Leonids Esterkins.

"NĪ Holdings" reģistrēta 2022.gadā, un tās pamatkapitāls ir 114,776 miljoni eiro. Kompānijai "NĪ Holdings" pieder daļas SIA "Riga Waterfront" (35%), SIA "Riga RoPax Terminal" (100%) un "Rīgas pasažieru osta" (100%).