Rīgā plāno apbūvēt koku puduri Dreiliņos

Rīga, 20.maijs, LETA. Rīgā, Dreiliņu apkaimes koku pudurī starp Baltinavas un Ēvalda Valtera ielu, plāno būvēt biroju ēkas, šodien izskanēja Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē.

Attīstītājs rosina veikt teritorijas plānojuma grozījumus, lai radītu priekšnoteikumus attīstības ieceres īstenošanai. Šajā vietā plānots būvēt zemas intensitātes biroju un tirdzniecības pakalpojumu apbūvi trīs stāvu augstumā un vienlaicīgi attīstīt publiski pieejamu un labiekārtotu zaļo zonu.

Attīstītājs sola pēc iespējas saglabāt esošās dabas vērtības, tostarp, koku pudurī teritorijas ziemeļu daļā tikšot saglabāta dabas un apstādījumu teritorija.

Lai veiktu apbūvi, nepieciešams mainīt funkcionālo zonējumu no dabas un apstādījumu teritorijas uz jauktas centra apbūves teritoriju.

Kā liecina deputātiem iesniegtā informācija, lokālplānojuma izstrādes pasūtītājs ir SIA "Balera". Kā liecina "Firmas.lv" informācija, uzņēmums reģistrēts 2006.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,4 miljoni eiro. Uzņēmums pērn strādājis bez apgrozījuma un ar 30 000 eiro zaudējumiem.

92,4% SIA "Balera" kapitāla daļu pieder "Trittico Holdings Limited", kas reģistrēts Kiprā.

Komitejas deputāti neatbalstīja lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu, taču gala lēmums būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.