Jumtu segumu ražotāja "Balex Metal" apgrozījums pērn samazinājies par 29,8%

Rīga, 17.maijs, LETA. Jumtu segumu ražotāja SIA "Balex Metal" apgrozījums pagājušajā gadā bija 9,694 miljoni eiro, kas ir par 29,8% mazāk nekā 2022.gadā, kā arī uzņēmums cieta 94 067 eiro zaudējumus pretstatā gadu iepriekš gūtajai peļņai, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Balex Metal" neto zaudējumi izveidojušies kopēja būvniecības industrijas, tirgus pieprasījuma un izejvielu cenu svārstību rezultātā.

Uzņēmuma vadība uzskata, ka pārskata periodā karš Ukrainā un kopējā ekonomiskā nestabilitāte būtiski ietekmēja "Balex Metal" darbību. Pērn "Balex Metal" saskārās ar būtiskiem riskiem un neskaidriem apstākļiem saistībā ar izejmateriālu izmaksām un pieprasījuma kritumu, kuri ietekmēja tās finansiālo stāvokli un finanšu rezultātus pārskata gadā. Kopējā inflācija un tirgus pieprasījuma kritums rezultējās ar pārdošanas apjomu un peļņas strauju kritumu.

Šogad "Balex Metal" paredzētas investīcijas uzņēmuma piedāvāto produktu klāsta palielināšanai, klientu servisa uzlabošanai un jaunu noliktavu un ražošanas vietas atvēršanai Rīgā. Uzņēmums turpinās strādāt vietējā noieta un Igaunijas tirgus paplašināšanā, kā arī strādās pie finanšu rādītāju uzlabošanas.

Tāpat vadības ziņojumā teikts, ka Krievijas un Ukrainas konflikts vēl joprojām ietekmē izejvielu cenas un pieejamību, kā arī ražošanas un loģistikas izmaksas 2024.gadā. Augsti inflācijas un kreditēšanas procenti ievērojami kavē privātās būvniecības tirgu. 

"Balex Metal" apgrozījums 2022.gadā bija 13,813 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 792 502 eiro.

"Balex Metal" nodarbojas ar profilēto metāla jumtu segumu ražošanu, sendviča tipa paneļu tirdzniecību, jumta noteksistēmu, kā arī cita veida profilu un papildelementu tirdzniecību.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Polijas "Balex Metal". "Kingspan" grupai 2018.gada jūlijā nopērkot Polijas "Balex Metal", "Balex Metal" ir iekļauta "Kingspan" grupas sastāvā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 576 520 eiro.