Stividorkompānijas "Terrabalt" apgrozījums pērn palielinājies par 7,4%

Rīga, 15.maijs, LETA. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas stividorkompānija "Terrabalt" pagājušajā gadā strādāja ar 3,478 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 33,4% - līdz 315 936 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmums apsaimniekoja Liepājas ostas 46. un 50. piestātni, kur darbojās kā multimodālais terminālis, kas nodrošina ro-ro, ro-pax un citu sauskravu kuģu apstrādi.

Ziņojumā skaidrots, ka 2024.gadā karš Ukrainā un sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju joprojām ievērojami samazina ekonomikas attīstību valstī un pasaulē, tādēļ nav paredzams, kā situācija varētu attīstīties nākotnē.

"Terrabalt" nodarbojas ar kravu izkraušanu un iekraušanu Liepājas ostas piestātnēs, noliktavu saimniecību, kuģu un kravu aģentēšanu, pārējo transporta palīgdarbību veidiem, dokumentu noformēšanu, muitas brokeru pakalpojumiem un citiem.

"Terrabalt" apgrozījums 2022.gadā bija 3,24 miljoni eiro, savukārt kompānijas peļņa bija 474 530 eiro.

Kompānija "Terrabalt" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,503 miljoni eiro. Uzņēmums pieder SIA "Tolmets", kur īpašnieki ir Vladimirs Carkovs (48%), Jurijs Homutovs (48%) un Roberts Ivanovs (4%).