"Mārupes metālmeistara" apgrozījums pērn samazinājies par 33,3%

Rīga, 15.maijs, LETA. Metālapstrādes uzņēmuma AS "Mārupes metālmeistars" apgrozījums pagājušajā gadā bija 11,343 miljoni eiro, kas ir par 33,3% mazāk nekā 2022.gadā, bet uzņēmuma peļņa samazinājās divas reizes un bija 581 630 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2023.gadā notika faktiskā metāla konstrukciju nozares atdalīšana, kas tika pabeigta 2024.gada aprīlī, tāpēc ieņēmumu no metāla konstrukciju nozares nebija.

Metāla konstrukciju nozares atdalīšanas dēļ 2023.gadā samazinājās ne tikai ienākumi, bet radās arī papildus izdevumi, kurus vajadzēja segt ar esošajiem resursiem.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2023.gadā turpināja kristies pieprasījums pēc metāla jumtiem un profiliem, kas ir saistīts ar celtniecības nozares stagnāciju Latvijā, kas savukārt ir saistīta ar globālo energoresursu cenu pieaugumu, ko izraisīja Krievijas uzsāktais karš Ukrainā.

Šogad uzņēmums neplāno apgrozījuma palielināšanu, turpinās strādāt pie iesākto reformu īstenošanas, lai nostiprinātu esošās pozīcijas vietējā tirgū un Eiropas Savienībā (ES), vairotu uzņēmuma atpazīstamību, uzlabot produkcijas kvalitāti un konkurētspēju, uzsvaru liekot uz tirgus daļas palielināšanu Lietuvā un Igaunijā, kā arī citās ES valstīs un Ziemeļeiropā.

"Mārupes metālmeistars" patlaban darbojas divās ražotnēs Ozolniekos.

"Mārupes metālmeistars" 2022.gadā strādāja ar 16,995 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,182 miljonu eiro peļņu.

Kompānija "Mārupes metālmeistars" reģistrēta 1999.gadā. "Mārupes metālmeistars" ražo tērauda jumtu un sienu segumus, ūdens noteksistēmas un papildelementus jumtu ierīkošanai, kā arī dažādu gabarītu metāla konstrukcijas. Kompānijas produkcija tiek izplatīta ar preču zīmi "Metalmaster".

"Mārupes metālmeistara" pamatkapitāls ir 621 406 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir alternatīvo ieguldījumu fonds "ZGI-3" un Jānis Grāvītis.