Kartupeļu plāksnīšu ražotāja "Pērnes L" apgrozījums pērn pieaudzis par 26,7%

Rīga, 15.maijs, LETA. Kartupeļu plāksnīšu "Long Chips" ražotājs SIA "Pērnes L" pagājušajā gadā strādāja ar 18,32 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājusies 2,3 reizes un bija 4,986 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn "Long Chips" realizācijas apjomi Latvijā salīdzinājumā ar 2022.gadu pieauga par 47%, savukārt eksporta tirgos - par 59%.

"Pērnes L" vadība norāda, ka pagājušajā gadā un arī patlaban visas kompānijas tehniskās ražošanas jaudas ir noslogotas. Pieprasījums starptautiskajos tirgos ir trīs līdz četras reizes lielāks nekā pašreizējā ražošanas kapacitāte, tādēļ "Pērnes L" izskata jautājumu par jaunas rūpnīcas būvniecību, tostarp arī ārpus Latvijas, teikts ziņojumā.

Vadība arī min, ka pērn "Pērnes L" ieviesusi vairākas jaunas čipsu garšas, savukārt šogad jaunu produktu izstrādei un ieviešanai plānots investēt vairāk nekā 150 000 eiro.

"Pērnes L" 2022.gadā strādāja ar 14,461 miljonu eiro apgrozījumu un 2,204 miljonu eiro peļņu.

Kompānija "Pērnes L" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir miljons eiro. "Pērnes L" vienīgais īpašnieks ir Laimonis Radziņš.