IT uzņēmuma "Datakom" apgrozījums pērn sarucis par 7,4%

Rīga, 15.maijs, LETA. Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA "Datakom" pagājušajā gadā strādāja ar 12,637 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka par 41,1% un bija 907 247 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2023.gads bija dinamisks un uz izaugsmi vērsts.

"Datakom" komanda pērn spēja radīt jaunus kompleksus risinājumus, nodrošināja dažādus atbalsta pakalpojumus, kā arī veicināja klientu izaugsmi.

Pērn audzis arī eksporta apjoms. Tostarp iesāktas jaunas sadarbības ar partneriem, lai uzsāktu kases sistēmu un kases aparātu "Tiki-Taka" produktu pārdošanu vairākās Eiropas valstīs.

Savukārt šajā gadā plānots turpināt attīstīt kompetenci jaunos un esošajos risinājumos, kas nodrošina izaugsmi, stabilitāti un drošību uzņēmuma klientiem, kā arī plānots atbalstīt un sekmēt plašākas klientu automatizācijas iespējas biznesā.

Plānots arī turpināt attīstīt augsta līmeņa IT pakalpojumu servisu, kā arī "Datakom" plāno turpināt uzsākto "Tiki-Taka" risinājumu pielāgošanu dažādu industriju segmentiem.

Tāpat šajā gadā uzņēmums turpinās piedāvāt savus produktus un pakalpojumus Baltijas, ASV, Skandināvijas, Rietumeiropas valstīs.

"Datakom" pamatdarbības veids ir informācijas sistēmu un informācijas tehnoloģiju infrastruktūras risinājumu piegāde, programmatūras uzturēšana un
izstrāde, kases sistēmu un kases aparātu "Tiki-Taka" piegāde, uzturēšana un kases sistēmu programmatūras izstrāde.

"Datakom" 2022.gadā strādāja ar 13,653 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 32,9% un bija 1,539 miljoni eiro.

Uzņēmums reģistrēts 1994.gada nogalē, un tā pamatkapitāls ir 213 000 eiro. "Datakom" 90% kapitāla pieder Ulda Semeika uzņēmumam SIA "Datlex", bet 10% - Čuprikam.