Kokmateriālu tirgotāja "Domše Latvija" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā samazinājies par 15,3%

Rīga, 13.maijs, LETA. Kokmateriālu tirgotājs SIA "Domše Latvija" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2023.gada 1.aprīļa līdz 2024.gada 31.martam, strādāja ar 15,423 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 15,3% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās 4,3 reizes un bija 152 467 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka apgrozījuma kritums saistīts ar papīrmalkas pārdošanas cenu samazināšanos.

Vadības ziņojumā minēts, ka pārskata gada sākumā pieprasījums pēc papīrmalkas bija liels, bet pārskata gada vidū tas ievērojami saruka. To būtiski ietekmēja rūpnīcu celulozes ražošanas apjomu samazināšana. Savukārt pārskata gada beigās pieauga pieprasījums pēc skujkoku papīrmalkas, kas skaidrots ar atsevišķu celulozes rūpnīcu izejvielas nomaiņu.

Uzņēmumā norāda, ka izmaksas saglabājās iepriekšējā pārskata gada līmenī.

Latvijā "Domše Latvija" pērn ieņēmumos no papīrmalkas realizācijas guva par 2,765 miljoniem eiro mazāk nekā gadu iepriekš.

Kompānijas vadība norāda, ka samazinātais koksnes piedāvājums Centrāleiropā un ilgstošā Krievijas karadarbība Ukrainā ietekmēs Eiropas rūpniecības ražošanu, tirdzniecības plānus un meža produktu cenas arī nākamgad. Vienlaikus patēriņa inflācijas līmenis varētu stabilizēties.

Iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2022.gada 1.aprīļa līdz 2023.gada 31.martam, "Domše Latvija" strādāja ar 18,219 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 3,1 reizi vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās vairākkārt un bija 658 754 eiro.

Kompānija reģistrēta 2002.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. "Domše Latvija" vienīgā īpašniece ir Zviedrijas "Domsjo Fabriker".