"Limbažu ceļu" apgrozījums pērn samazinājies par 21,7%

Rīga, 13.maijs, LETA. Ceļu būvnieka SIA "Limbažu ceļi" apgrozījums pagājušajā gadā bija 22,813 miljoni eiro, kas ir par 21,7% mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī tika ciesti 625 234 eiro zaudējumi pretstatā gadu iepriekš gūtajai peļņai, liecina "Firmas.lv" informācija.

Vadības ziņojumā teikts, ka zaudējumi veidojušies vairāku faktoru ietekmē, tajā skaitā to ietekmēja augstās inflācijas dēļ pieaugošo izmaksu apmērs un sīvā konkurence Vidzemes reģionā, kā rezultātā neizdevās sasniegt plānotā apgrozījuma apjomu.

Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2023.gadā realizēti ceļu būvdarbu un remontdarbu pasūtījumi, kā arī veikta pakalpojumu un sagatavoto materiālu realizācija saistībā ar ceļu būvi.

Pērn uzņēmums veicis būvdarbus 80 dažādos objektos, no kuriem lielākie bija Valmieras pilsētas Dienvidu industriālā maģistrāle - Linarda Laicena ielas savienojums ar TEN-T tīklu, valsts reģionālā autoceļa P17 Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) posma seguma atjaunošana un valsts reģionālā autoceļa P61 Krāslava-Dagda posma seguma atjaunošana.

Pērn "Limbažu ceļi" veica investīcijas, lai uzlabotu darbības efektivitāti un arī konkurētspēju asfaltbetona ražošanas un būvniecības nozarē atbilstoši mūsdienu tehnoloģijām. 2023.gada nogalē tika sāktas vairākas aktivitātes, lai pilnveidotu uzņēmuma administratīvi tehniskos informācijas tehnoloģiju (IT) resursus un uzlabotu darbinieku prasmes projektu pārvaldībā, teikts vadības ziņojumā.

Šogad "Limbažu ceļi" turpinās piedalīties konkursos par būvdarbiem, kuru realizācijai ir paredzētas iepriekšējos gados veiktās investīcijas ražošanas bāzes paplašināšanā un ceļu būves tehnikas modernizēšanā.

Tāpat uzņēmums turpinās investēt arī IT tehnoloģiju un darbinieku zināšanu un prasmju pilnveidošanā, kas ir būtisks solis ilgtspējīgu uzlabojumu ieviešanā, kas ļaus efektīvāk un inovatīvāk darboties savā nozarē. Pastāvīgi tiks meklētas iespējas nodrošināt asfaltbetona ražošanas un realizācijas apjoma pieaugumu un arī ceļu būvdarbu apjoma pieaugumu turpmākos gados.

"Limbažu ceļu" apgrozījums 2022.gadā bija 29,147 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 714 819 eiro.

Uzņēmums reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 742 739 eiro. Uzņēmums pieder SIA "Ceļu būves firma "Binders"", bet tā patiesie labuma guvēji ir Alvis Tanbergs un Normunds Luste.