"Mego" investējis aptuveni 760 000 eiro veikala renovācijai Carnikavā

Rīga, 25.apr., LETA. Mazumtirdzniecības tīkls "Mego" investējis aptuveni 760 000 eiro veikala renovācijai Carnikavā, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Renovācija "Mego" veikalā Rīgas ielā notika trīs nedēļas. Renovācijas laikā modernizēta tirdzniecības zāle un veikts kosmētiskais remonts. Tāpat atjaunotajā veikalā ir uzstādītas modernas un enerģiju taupošas tirdzniecības iekārtas un LED apgaismojums.

Patlaban veikals ir atvērts apmeklētājiem, taču labiekārtošanas darbi tiks pilnībā pabeigti maijā. To ietvaros tiks labiekārtota teritorija ap veikalu, pircēju ērtībām būs pieejama ievērojami palielināta autostāvvieta līdz 42 vietām.

Plānots arī izveidot iepirkšanās zonu veikala priekšā zem īpaša jumta, kur vietējie lauksaimnieki un uzņēmēji varēs piedāvāt pircējiem savu produkciju.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Mego" konsolidētais apgrozījums 2022.gadā bija 194,092 miljoni eiro, kas ir par 3,4% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa saruka par 43,2% un bija 2,418 miljoni eiro. Finanšu dati par 2023.gadu vēl nav publiskoti.

"Mego" reģistrēta 1999.gadā, un tās pamatkapitāls ir 20 000 eiro. "Mego" kapitālā lielākā īpašniece ir SIA "Gruodis" (62%), kuras īpašnieki ir Aleksandrs Babenko (99%) un Ļubovai Paršinai piederošā SIA "LP Holding" (1%). Tāpat "Mego" īpašnieks ir arī Dimitrijs Karbanovs (18%), SIA "Blackrock Holding West" (10%), kas pieder Grigorijam Vovkam, un SIA "Blizzard Holding" (10%), kas pieder Aleksandram Morozam.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā 2023.gada 20.maijā sāka skatīt maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietu, kurā par slepkavības izdarīšanu sevišķi pastiprinošos apstākļos apsūdzētas trīs personas.

Policija lietu prokuratūrai nodeva 2022.gada novembra beigās pret četrām personām - trīs Latvijas pilsoņiem un vienu Krievijas pilsoni. Tostarp lietā apsūdzēts Babenko par uzkūdīšanu jeb slepkavības pasūtīšanu un SIA "Mono" līdzīpašnieks Mihails Uļmans par uzkūdīšanu un atbalstīšanu.

Bunkus tika nošauts 2018.gada 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna.