"Neste Latvija" atklāj atjaunojamās elektrības uzlādes staciju Lucavsalā

Rīga, 12.apr., LETA. Degvielas tirgotājs SIA "Neste Latvija" atklāj pirmo atjaunojamās elektrības uzlādes staciju "Neste My Renewable Charge" Rīgā, degvielas uzpildes stacijā Lucavsalas ielā 1, piedāvājot četras uzlādes vietas ar kopēju jaudu līdz 300 kilovatiem (kW), aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Nākamo trīs gadu laikā "Neste Latvija" plāno investēt līdz trīs miljoniem eiro elektromobilitātes attīstībā, katru gadu atklājot no trim līdz četrām jaunām uzlādes stacijām, norāda uzņēmumā.

Plānots, ka turpmāk katras nākamās jaunās uzlādes stacijas kopējā jauda varētu sasniegt 600 kW.

Tāpat uzņēmumā norāda, ka patlaban norēķināties par elektroauto uzlādi var "Neste" mobilajā lietotnē gan privātpersonas, gan biznesa sektors par iepazīšanās cenu - 0,29 eiro par kilovatstundu uz mēnesi.

"Neste Latvija" valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis atzīmē, ka viens no uzņēmuma mērķiem ir padarīt ilgtspējīgu mobilitāti pieejamu ikvienam.

Jaunā atjaunojamās elektrības uzlādes stacija ir papildinājums "Neste" ilgtspējas stratēģijai, kuras pamatā ir videi draudzīgas un atjaunojamas degvielas ražošana un izplatīšana.

Jau ziņots, ka "Neste Latvija" apgrozījums 2022.gadā bija 566,847 miljoni eiro, kas ir par 46,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 68,4% - līdz 15,351 miljonam eiro. Finanšu dati par 2023.gadu vēl nav publiskoti.

Uzņēmums "Neste Latvija" reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatkapitāls ir 15,03 miljoni eiro. "Neste Latvija" īpašnieks ir Nīderlandes "Neste Affiliate", liecina informācija "Firmas.lv".