"Rīgas satiksmē" konkurenci pārvadājumiem no lidostas vērtē pozitīvi

Rīga, 12.apr., LETA. Starptautiskā pasažieru pārvadātāja "Lux Express" iesaistīšanos pasažieru pārvadājumos no Rīgas lidostas uz pilsētas centru pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme" uztver pozitīvi, noskaidroja aģentūra LETA.

Kā aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane, kopumā konkurence tiek vērtēta pozitīvi, jo turpmāk pasažieri, braucot no lidostas, varēs izvēlēties vairākas iespējas, kā nokļūt centrā. 

Kopš pērnā gada februāra "Rīgas satiksmes" 22.autobuss uz lidostu no Abrenes ielas sāk kursēt jau plkst.4.45 gan darba dienās, gan brīvdienās, savukārt pēdējais reiss no lidostas ir īsi pirms pusnakts gan darba dienās, gan brīvdienās. 

22.autobusa maršrutā cena par braucienu un biļešu veidi ir tieši tādi paši kā citos "Rīgas satiksmes" maršrutos, tāpat šajā maršrutā darbojās visas Rīgas pašvaldības piešķirtās atlaides. 

22.autobusa maršrutu izmanto ne tikai tūristi, bet arī citi pasažieri, kuri dodas uz maršrutā esošajām dažādām darba vietām, skaidroja Bartaševiča-Feldmane.

Kā liecina informācija uzņēmuma mājaslapā, "Rīgas satiksmes" lētākā biļete bez atlaidēm ir 90 minūšu biļete, kas maksā 1,5 eiro.

22.autobusa maršruts ir vienīgais, kur pie autobusa vadītāja var iegādāties biļeti. Viens brauciens, apmaksājot to pie autobusa vadītāja, maksā 1,81 eiro. Maksājumi iespējami tikai ar norēķinu kartēm.

Kā ziņots, Starptautiskā pasažieru pārvadātāja "Lux Express" autobusa biļete no Rīgas lidostas uz pilsētas centru maksās astoņus eiro, tviterī vēsta satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

Viņš norāda, ka turpmāk Rīgas lidostas klientiem būs vairāk iespēju, kā nokļūt no lidostas uz pilsētu. Patlaban ir pārcelta sabiedriskā transporta pietura, ieviesta atsevišķa stāvvieta "Bolt" taksometriem un ir iespēja braukt ar oficiālajiem taksometriem par skaitītāja tarifu.

"Plānots arī ieviest vispārējos cenu griestus taksometriem," papildina ministrs.

Viņš uzsver, ka vaučeris ir tikai vēl viena opcija, ko var izmantot cilvēki, kas vēlas fiksētu cenu par braucienu.

Iepriekš Autotransporta direkcija (ATD) informēja, ka tuvākajā Sabiedriskā transporta padomes sēdē izskatīs komerciālā maršruta no Rīgas lidostas uz galvaspilsētas centru atvēršanu. Savukārt "Lux Express" vēstīja, ka pārvadājumus starp Rīgas lidostu un pilsētas centru varētu sākt šogad pirms vasaras.

Tāpat ziņots, ka no ceturtdienas, 11.aprīļa, Rīgas lidostas Apmeklētāju centrā sākta taksometru vaučeru tirdzniecība braucieniem no lidostas uz pilsētas centru un Pārdaugavu.

Iepriekš iegādātos vaučerus pasažieri var izmantot to pārvadātāju taksometros, kas saņēmuši īpašās licences kartītes darbam lidostas teritorijā, - "XTaxi" un "TaksiLV". Šie taksometri atrodas pirmajā līnijā pie izejām no ielidošanas termināļa. Viena vaučera cena ir 33,5 eiro.

Savukārt vaučeru darbības zona orientējoši ietver teritoriju starp Krišjāņa Valdemāra, Skanstes, Lāčplēša un Valmieras ielu līdz Tallinas ielai Rīgas centrā, kā arī teritoriju no Kārļa Ulmaņa gatves līdz Kurzemes prospektam Pārdaugavā.

Vaučerus nav iespējams izmantot citu zīmolu vai citu pārvadātāju transportlīdzekļos.

Pasažieri, kuri braucieniem no lidostas nevēlēsies izmantot vaučerus, arī turpmāk varēs norēķināties par braucienu atbilstoši katra taksometru pārvadātāja noteiktajiem laika un attāluma tarifiem, izvēlēties sabiedrisko transportu, kopbraukšanas auto pakalpojumu vai doties prom no lidostas ar savu vai sagaidītāju auto.

"Lux Express Latvia" reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 193 404 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija viens miljons eiro, bet zaudējumi - 73 284 eiro, liecina "Firmas.lv".

"Lux Express Latvia" vienīgā īpašniece ir Igaunijas "Lux Express Estonia".

"Rīgas satiksmes" apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 184,287 miljoni eiro, kas ir par 9,2% vairāk nekā 2022.gadā, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 19% - līdz 1,488 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

"Rīgas satiksme" dibināta 2003.gadā, un tās statuss ir 100% Rīgas pilsētas pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība.