Ogres rajona slimnīcā atklāta Dzemdību nodaļa

Rīga, 12.apr., LETA. Piektdien Ogres rajona slimnīcā svinīgi atklāta jaunizbūvētā Dzemdību nodaļa, kurā būs pieejams paplašināts pakalpojumu klāsts un uzlaboti apstākļi gan jaunajiem vecākiem, gan darbiniekiem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA), atklāšanas uzrunā uzsvēra, ka, kamēr citviet valstī dzemdību nodaļas tiek slēgtas, Ogrē tiek atklāta jauna, paplašināta Dzemdību nodaļa. "Mēs rūpējamies par ģimenēm, arī par tām ģimenēm, kurās dzimst bērni, jo tās ir Latvijas nākotne," lepojās domes priekšsēdētājs.

SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs (NA) skaidroja, ka jaunas nodaļas būvniecība bija nepieciešama, jo pēdējos gados slimnīcā ir viens no augstākajiem pieņemto dzemdību rādītājiem Latvijā starp lokālajām un arī reģionālajām slimnīcām.

Pēdējos trīs gadus dzemdību skaits gadā pārsniedza 520, un pieprasījums pēc kvalitatīvas un augsti profesionālās komandas darba, sagaidot bērnu piedzimšanu, pieaug. "Tas ir liels sasniegums, jo kopumā Latvijā dzemdību skaits krītas, bet mums to izdodas noturēt un pat vēl paaugstināt. Tas noteikti liecina par Ogres slimnīcas ārstu un visa dzemdību nodaļas kolektīva pašaizliedzīgo un profesionālo darbu. Domāju, ka jaunā dzemdību nodaļas korpusa izbūve veicinās vēl lielāku pieņemto dzemdību skaitu," prognozēja Širovs.

Slimnīcā līdz ar jaunās nodaļas atklāšanu tiek paplašināts arī pakalpojumu klāsts. Jaunās Dzemdību nodaļas trīs stāvos pieejamas uzņemšanas un apskates telpas, kā arī trīs dzemdību zāles, kas nodrošinātas ar visjaunāko un modernāko aprīkojumu. Topošajām māmiņām tiek piedāvātas arī dzemdības ūdenī.

Jaunajās telpās ir iekārtoti seši komfortabli numuri ģimenēm un trīs divvietīgas palātas māmiņām ar jaundzimušajiem. Visas istabiņas aprīkotas ar bērnu pārtinamajiem galdiņiem, šūpulīšiem - gultiņām, tualeti un dušu. Labiekārtotajās pagraba telpās būs pieejami skapīšu mantu novietošanai tētiem, kuri piedalās ģimenes dzemdībās, kā arī skapīši, dušas un atpūtas telpas personālam.

Jaunajās Dzemdību nodaļas telpās topošās māmiņas sāks uzņemt no nākamās nedēļas.

Ogres rajona slimnīcā tiek nodrošināta integrētā veselības aprūpes pieeja jaunajām ģimenēm, ko īsteno ārsti - ginekologi, dzemdību speciālisti un vecmātes, kas rūpējas par jauno māmiņu jau grūtniecības periodā, dzemdībās un arī pēcdzemdību periodā. Ik mēnesi Dzemdību nodaļas vecmātes kopā ar Rehabilitācijas nodaļas fizioterapeitu izglīto un sagatavo jaunās ģimenes šim īpašajam notikumam, bez maksas aicinot apmeklēt jauno vecāku skoliņu.

Dzemdību nodaļas funkcionālo risinājumu veidojis slimnīcas valdes priekšsēdētājs Širovs, projektu izstrādājis SIA "I. Projekts", būvniecības darbus veica pilnsabiedrība "AKN", bet projekta būvuzraudzību nodrošināja SIA "IJ Vide".

Līgums par jaunās Dzemdību nodaļas izbūvi tika noslēgts 2022.gada jūlijā. Tās izveidē ieguldīti 1,8 miljoni eiro, ko SIA "Ogres rajona slimnīca" finansējusi no saviem līdzekļiem.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Ogres rajona slimnīca" apgrozījums 2022.gadā sasniedza 14,32 miljonus eiro. Slimnīca nopelnīja 0,64 miljoni eiro. Finanšu rādītāji par pagājušo gadu vēl nav publiskoti. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,24 miljoni eiro. Slimnīca pieder Ogres novada pašvaldībai.