"Citrus Solutions" apgrozījums pērn pieaudzis par 15,1%

Rīga, 3.apr., LETA. Inženiersistēmu projektēšanas un būvniecības uzņēmuma SIA "Citrus Solutions" apgrozījums pagājušajā gadā bija 66,667 miljoni eiro, kas ir par 15,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 35,5% un bija 5,368 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka, neskatoties uz būvniecības tirgus recesijas tendenci, "Citrus Solutions" pērn ir spējis kāpināt apgrozījumu.

Pērn apjomīgākie projekti bija Latvijas-Baltkrievijas robežas pirmās un otrās kārtas projektēšana, izbūve un aprīkošana, Latvijas vēstniecības ēkas Briselē rekonstrukcija, biznesa centra "Novira Plaza" iekšējo inženiertīklu projektēšana un ierīkošana, Liepājas cietuma ēkas projektēšana, optisko tīklu būvniecība vairākās pašvaldībās Vācijā, "Dr.Mauriņa vēnu un lāzermedicīnas klīnikas" jaunbūves celtniecība, kā arī tīklu projektēšana, būvniecība un uzturēšana.

Pērn "Citrus Solutions" turpināja īstenot piesardzīgu materiālu un risku vadības politiku, noslēgtajos līgumos pielietojot paredzētos izmaksu indeksācijas mehānismus, kā arī fiksējot materiālu cenas.

Vienlaikus "Citrus Solutions" pērn būtiski samazināja īstermiņa debitorus, uzlabojot gan darbības kapitāla rādītājus, gan naudas plūsmu.

Kapitālieguldījumu apjoms pērn sasniedza 486 000 eiro, kas izmantoti ražošanas līdzekļu atjaunošanai un informācijas tehnoloģiju uzlabošanai.

Kā teikts vadības ziņojumā, spēja piedāvāt klientiem integrētus risinājumus ir bijusi uzņēmuma konkurences priekšrocība, kas arī turpmāk palīdzēs iegūt jaunus līgumus. Tāpat augsta prioritāte turpmāk būs digitalizācijas attīstība uzņēmumā un tā procesos.

"Citrus Solutions" apgrozījums 2022.gadā bija 57,923 miljoni eiro, kas ir teju divas reizes vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 8,2 reizes un bija 8,318 miljoni eiro. "Citrus Solutions" ir daļa no SIA "Tet" grupas. "Tet" pieder valstij SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas Zviedrijas "Telia Company" meitasuzņēmumam "Tilts Communications" (49%). "Tet" pieder arī 23% SIA "Latvijas mobilais telefons" kapitāldaļu.

"Citrus Solutions" veic projektēšanas, būvniecības un uzturēšanas pakalpojumus privātajiem un valsts pasūtītājiem, tostarp arī valsts nozīmes un kritiskās infrastruktūras objektos. 2018.gadā tika nodibināts meitasuzņēmums Vācijā - "Citrus Solutions", kas darbojas Vācijas tirgū.