"Rēzeknes siltumtīklu" valdē apstiprināts līdzšinējais valdes loceklis Gailums un siltumenerģētikas inženieris Pāvuls

Rīga, 2.apr., LETA. "Rēzeknes siltumtīklu" valdē apstiprināts līdzšinējais valdes loceklis Guntis Gailums un siltumenerģētikas inženieris Jānis Pāvuls, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Otrdien, 26.martā, pamatojoties uz Nominācijas komisijas vērtējumu, SIA "Rēzeknes siltumtīkli" valdes locekļa amatā korporatīvās pārvaldības jomā apstiprināts Gailums, savukārt valdes locekļa amatā siltumenerģētikas un siltumapgādes jomā apstiprināja Pāvulu.

Gailumam ir augstākā profesionālā izglītība un bakalaura grāds tiesību zinātnēs. Pirms apstiprināšanas jaunajā amatā viņš jau 11 mēnešus bija "Rēzeknes siltumtīklu" valdes loceklis.

Šajā periodā Gailums detalizēti izpētīja uzņēmuma darbības specifiku un pierādīja savu kompetenci sarežģītu stratēģisko uzdevumu risināšanā, kā arī projektu īstenošanā. Piemēram, tika pabeigts ES struktūrfondu līdzfinansētais projekts "Rēzeknes pilsētas Centra rajona katlu mājas efektivitātes paaugstināšana, aizvietojot fosilā kurināmā siltumavotu ar atjaunojamos energoresursus izmantojošu siltumavotu".

Jurista pieredze no 2005.gada Madonas pilsētas un novada domē, tad arī Rēzeknes pilsētas pašvaldībā, kā arī zināšanas un prasmes datu aizsardzības jomā ļaušot Gailumam orientēties dažādos tiesību jautājumos un normatīvajos aktos, skaidro pašvaldībā.

Nominācijas komisijas locekļi pozitīvi novērtēja Gailuma prasmi plānot laiku un resursus, strukturēt komandas darbu, mērķtiecīgi virzīt uzņēmumu un kolektīvu uz noteikto mērķu sasniegšanu tieši korporatīvajā jomā.

Pāvulam ir maģistra grāds un inženiera kvalifikācija siltumenerģētikas un siltumtehnikas jomā, viņam ir vairāk nekā 15 gadu pieredze šai jomā. Vairāk nekā 10 gadus Pāvuls vadīja AS "Rīgas siltums" siltumcentrāli "Ziepniekkalns". Šajā laikā viņa uzraudzībā īstenoti vairāki nopietni projekti ar augstiem ražošanas, drošības un enerģijas patēriņa efektivitātes rādītājiem.

Pēdējos gados Pāvuls bija atbildīgais valdes loceklis SIA "Greenpower", kas darbojas elektroenerģijas ražošanas nozarē. Viņa pienākumos bija ne vien uzņēmuma vadīšana, bet arī finanšu kontrole un juridisko risku novērtējums. Viņam ir plaša pieredze pilna cikla projektu pārvaldībā, būvprojektu plānošanā un īstenošanā, tehniskās infrastruktūras uzturēšanā un citos, informē pašvaldībā.

Nominācijas komisija augstu novērtēja Pāvula pieredzi siltumenerģijas ražošanas jomā, uzņēmuma attīstības stratēģisko redzējumu, kā arī konkrētus priekšlikumus par to, kā pilnveidot SIA "Rēzeknes siltumtīkli" pārvaldības efektivitāti.

Kā ziņots, kopš 2023.gada 31.marta uzņēmuma valdes loceklis ir Guntis Gailums, kurš valdes locekļa amatā iecelts bez konkursa un uz vienu gadu.

Kapitāldaļu turētāja pārstāvis izveidojis divu valdes locekļu sabiedrības vadības un pārvaldības modeli, skaidroja pašvaldībā.

2021. un 2022.gadā sabiedrība saskārās ar jauniem izaicinājumiem. Viens no izaicinājumiem bija tāds, ka pakalpojuma sniegšanā tika iesaistīts privātais partneris, otrs - "Rēzeknes siltumtīklu" pakalpojuma nepārtrauktības pārbaude bija izejmateriālu cenu pieaugums, kuram sekoja šo cenu samazinājums. Šādos apstākļos vienam valdes loceklim bija jāspēj vienlaikus risināt un pieņemt stratēģiski svarīgus lēmumus, kas ne vienmēr īsā laikā varēja pilsētas iedzīvotājiem rezultēties siltuma tarifa samazinājumā.

Apzinoties to, ka saspringta stratēģisku lēmumu pieņemšanas nepieciešamība saglabāsies ilgtermiņā, kapitāldaļu turētāja pārstāvis uzskata, ka nepieciešamas sabiedrības pārvaldības institūta maiņa, aģentūrai LETA skaidroja pašvaldībā.

SIA "Rēzeknes siltumtīkli" apgrozījums 2022.gadā bija 14,13 miljoni eiro, bet peļņa - 0,85 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmumā strādā 58 darbinieki. Dati par 2023.gadu vēl nav publicēti.