Ventspils dome atļauj ierīkot metāla atkritumu savākšanas, šķirošanas un uzglabāšanas vietu Robežu ielā

Rīga, 2.apr., LETA. Ventspils dome nolēmusi izdot atļauju SIA "Refonda" ierīkot atkritumu savākšanas, pārkraušanas, šķirošanas un uzglabāšanas vietu zemes gabalā Robežu ielā 18/20, Ventspilī, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

"Refonda" plāno apsaimniekot metāla atkritumus un iepakojumus, automašīnu vrakus, melnos un krāsainos metālus, svina akumulatorus, niķeļa un kadmija baterijas un akumulatorus, vara, bronzas, misiņa, alumīnija, svina, cinka, čuguna, tērauda izstrādājumus, jauktus metālus, kabeļus, nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas.

Valsts vides dienests (VVD) ir veicis "Refonda" paredzētās ietekmes uz vidi sākotnējo izvērtējumu, kurā konstatēts, ka paredzētā darbība atbilst spēkā esošajam Ventspils pilsētas Teritorijas plānojumam. Paredzētai darbībai nav sagaidāma būtiska nelabvēlīga ietekme uz vidi, jo darbība tiks īstenota antropogēni ietekmētā teritorijā. Tāpat paredzētās darbības vietas tuvumā neatrodas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, īpaši aizsargājamu sugu atradnes un īpaši aizsargājami biotopi. VVD kā nozīmīgāko ietekmi min troksni.

"Refonda" paredzētā darbība var tikt uzsākta tikai pēc VVD izsniegtās B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas saņemšanas.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Refonda" apgrozījums 2022.gadā bija 13,49 miljoni eiro, zaudējumi - 2,05 miljoni eiro. Finanšu rādītāji par pagājušo gadu vēl nav publiskoti. Uzņēmums dibināts 2008.gadā, tā pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmums pieder Lietuvas firmai UAB "Metruna".