Sliežu vairumtirgotājam "Sigmen" apgrozījums pērn samazinājies par 21,3%

Rīga, 28.marts, LETA. Sliežu, pārmiju un ritošā sastāva vairumtirgotājs SIA "Sigmen" pagājušajā gadā strādāja ar 16,069 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21,3% mazāk nekā 2022.gadā, bet uzņēmuma peļņa saruka 2,2 reizes un bija 558 103 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn lielākā uzmanība veltīta iekšzemes un ārvalstu tirgus izpētei un jaunu sadarbības partneru - pasūtītāju un piegādātāju - piesaistīšanai. 

Tāpat investēts "Sigmen" materiāli-tehniskās bāzes nodrošināšanā, pārdošanas veicināšanā un izmaksu samazināšanā.

Uzņēmuma vadība norāda, ka, neskatoties uz apgrozījuma samazināšanos, uzņēmums ir strādājis veiksmīgi.

Iepriekš "Sigmen" bija sadarbība arī ar Krieviju, bet pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā šī sadarbība pārtraukta, un tas būtiski neietekmē uzņēmuma saimniecisko darbību, teikts vadības ziņojumā.

"Sigmen" apgrozījums 2022.gadā bija 20,422 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 1,245 miljonus eiro.

"Sigmen" pamatdarbības veids ir tērauda izstrādājumu vairumtirdzniecība dzelzceļa vajadzībām, kas sevī ietver dzelzceļa sliežu, tramvaja sliežu, pārmiju un to rezerves daļu, kā arī ritošā sastāva un to rezerves daļu vairumtirdzniecību.

"Sigmen" reģistrēts 1998.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,775 miljoni eiro. "Sigmen" īpašnieki ir Aleksandrs Maksimovs (60,5%), Ģirts Kaļķis (26,5%), Toms Keirāns (4%), Aleksandrs Klokovs (4%), Jūlija Kuzņecova (2,5%) un Larisa Širokova (2,5%).