"Dimedium Latvija" iegādājies "Latgales CMAS" akciju kontrolpaketi

Rīga, 14.marts, LETA. AS "Dimedium Latvija" šī gada februārī ir iegādājies AS "Latgales ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacijas" ("Latgales CMAS") akciju kontrolpaketi, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Pārstāvji norāda, ka "Latgales CMAS" iegāde ļaus "Dimedium Latvija" uzsākt jaunu biznesa virzienu, kur piena pārraudzības laboratorijas Viļānos un Jaunpilī, papildinās kompānijas pakalpojumu un produktu klāstu, ļaujot klientiem ērtāk saņemt visu nepieciešamo vienuviet.

"Latgales CMAS" turpinās darboties kā neatkarīgs uzņēmums un visi uzņēmuma rekvizīti un adrese paliks nemainīgi. Uzņēmumā strādās tie paši darbinieki.

Darījuma vērtību kompānijā nemin.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka kopš šā gada februāra "Latgales CMAS" akcijas 88,16% apmērā pieder Igaunijā reģistrētajam "Dimedium Group", kas ir mātes kompānija "Dimedium Latvija", 5,26% pieder Pāvelam Melnim, 1,85% - Andrejam Švikšam, 1,85% - Jolantai Tepļakovai, 1,85% - Vadimam Golubevam, bet vēl 1,03% pieder Mārim Stākam.

Akcijas "Dimedium Group" pārņēma no AS "Agrofirmas Viļāni".

"Latgales CMAS" 2022.gadā strādāja ar 233 711 eiro apgrozījumu un 52 463 eiro zaudējumiem. Uzņēmums reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 241 966 eiro.

LETA jau vēstīja, ka "Dimedium Latvija" no 1.janvāra pārņēmis arī AS "Kurzemes ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacijas" ("Kurzemes CMAS") ģenētikas biznesu.

Pamatojoties uz šo līgumu, "Dimedium Latvija" tiks integrētas visas "Kurzemes CMAS" ģenētikas biznesa aktivitātes un saistības, ieskaitot aktīvus, inventāru, klientu un piegādātāju līgumus.

Darījuma summu "Dimedium Latvija" nenorāda.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Dimedium Latvija" 2022.gadā strādāja ar 4,484 miljonu eiro apgrozījumu un 75 159 eiro peļņu. Uzņēmums reģistrēts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 68 292 eiro. "Dimedium Latvija" pieder "Dimedium Group".