"Jaunmīlgrāvja ostas kompānija" ievieš digitālas un energoefektīvas tehnoloģijas kravu apstrādē

Rīga, 21.febr., LETA. Rīgas ostas uzņēmums SIA "Jaunmīlgrāvja ostas kompānija" ieviesis digitālas un energoefektīvas tehnoloģijas kravu apstrādē, aģentūru LETA informēja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvji.

Tādējādi "Jaunmīlgrāvja ostas kompānija" noslēgusi divu gadu laikā īstenoto projektu "Zaļās inovācijas ar digitalizētu kraušanas procesu", kura kopējās izmaksas bija 1,3 miljoni eiro.

Projekta ietvaros uzņēmumā uzstādīts ar elektrodzinēju darbināms celtnis, lai uzlabotu kravu apstrādes ātrumu un energoefektivitāti, kā arī ieviesta speciāla sistēma, digitalizējot un automatizējot kravu apstrādes procesu attiecībā uz svēršanu, pārkraušanu un uzglabāšanu.

Brīvostā skaidro, ka ar elektrodzinēju darbināmais mobilais celtnis ļauj apkalpot lielāka izmēra kuģus un pārkraut smagākas kravas, vienlaikus nodrošinot siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu līdz pat 80% salīdzinājumā ar iepriekš kravu apstrādē izmantotajām tehnoloģijām.

"Jaunmīlgrāvja ostas kompānijas" klienti turpmāk varēs saņemt kvalitatīvāku pakalpojumu un ietaupīt izmaksas. Ieviešot digitalizētu kraušanas sistēmu, paaugstinājusies arī klientu transporta efektivitāte, samazinot kaitīgo izmešu daudzumu un izvairoties no kravas transportlīdzekļu svara pārsniegumiem, norāda brīvostā.

"Jaunmīlgrāvja ostas kompānijas" valdes locekle Jeļena Rjabaja skaidro, ka šādu projektu realizācijā kritiski svarīga ir visu ietekmes pušu iesaiste kopēja mērķa sasniegšanā.

"Jau šobrīd redzam un apzināmies tālākos attīstības un nepieciešamo investīciju virzienus, viens no tiem - ceļu infrastruktūras joma, kurai ir būtiska ietekme gan uz šajā projektā sasniedzamo rezultātu ilgtspēju, gan uzņēmuma kopējo attīstību," papildina Rjabaja.

Projektu īstenoja ar Norvēģijas finanšu instrumenta finansējuma atbalstu atklāta konkursa "Zaļo inovāciju un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu ieviešana ražošanā" ietvaros.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Jaunmīlgrāvja ostas kompānija" reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,393 miljoni eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija 3,761 miljons eiro un peļņa - 959 261 eiro. "Jaunmīlgrāvja ostas kompānija" pieder Kiprā reģistrētajai "Pavest Ltd.", un tās patiesais labuma guvējs ir Sergejs Piskunovs.