Vidzemes slimnīca plāno sadarboties ar ģimenes ārstiem un palielināt diagnostikas pakalpojumu apjomu

Rīga, 9.febr., LETA. Vidzemes slimnīca plāno sadarboties ar ģimenes ārstiem un palielināt diagnostikas pakalpojumu apjomu, paredz jaunā vidēja termiņa stratēģija 2024.-2028.gadam.

Kā aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Agnija Upīte, SIA "Vidzemes slimnīca" ir apstiprināta jauna vidējā termiņa darbības stratēģija 2024.-2028.gadam, kuras pamatā ir trīs darbības virzieni - darbinieki, pacienti un droša vide.

Vidzemes slimnīcas stratēģiskais mērķis ir nodrošināt veselības aprūpes pieejamību, sniedzot un attīstot kvalitatīvus, efektīvus, iedzīvotājiem pieejamus plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus, īstenojot ārstniecības iestāžu sadarbības teritoriju principu Vidzemes reģionā, vienlaikus attīstot atbilstošu infrastruktūru.

Stratēģiju izstrādāja slimnīcas valde un vadības komanda, kas, diskutējot un izvērtējot līdzšinējo darbību, noteica jaunos darbības virzienus. Jaunās stratēģijas vērtību definēšanā iesaistījās visi slimnīcas darbinieki.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs skaidro, ka slimnīcas mērķis ir nodrošināt ilgtermiņa vērtību radīšanu. Jau līdz šim mērķtiecīgi esot stiprināta gan vides, gan sociālās pārvaldības principi katrā no darbības jomām. Ilgtspējīgi pakalpojumi un to veicinoši darbības principi noteikti būs slimnīcas nākotnes galvenais uzdevums.

Sadarbības uzlabošanai ar pacientu svarīgi būs nodrošināt savlaicīgu pakalpojumu nodrošināšanu un veikt pacientu pieredzes mērījumus. Lai veicinātu pacientu piesaisti, veidos sadarbību ar reģiona slimnīcām un ģimenes ārstiem, tiks palielināts diagnostikas pakalpojumu apjoms, ieviesti un attīstīti jauni un inovatīvi veselības aprūpes pakalpojumi, kā arī paplašināti ambulatorās rehabilitācijas pakalpojumi.

Darbinieki ir slimnīcas lielākā vērtība, tāpēc jaunu speciālistu piesaiste un jau esošo darbinieku lojalitātes veidošana būs viens no galvenajiem jaunā plānošanas perioda mērķiem. Īpaša uzmanība tiks pievērsta sadarbībai ar izglītības iestādēm, lai motivētu skolēnus, studentus izvēlēties slimnīcu kā viņiem labāko darba devēju. Slimnīca plāno sniegt finansiālu atbalstu studējošajiem, kuri izvēlējušies savas turpmākās darba gaitas saistīt ar Vidzemes slimnīcu. Slimnīca turpinās uzturēt modernu un drošu darba vidi, motivējošu atalgojuma sistēmu un nemonetāros labumus.

Vidzemes slimnīca ir ceturtā līmeņa daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina diennakts medicīnisko palīdzību un tās galvenie darbības veidi ir stacionārās un sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana. 2025.gadā apritēs 50 gadi kopš Vidzemes slimnīca pirmo reizi vēra durvis pacientiem Valmierā, Jumaras ielā 195.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Vidzemes slimnīca" apgrozījums 2022.gadā bija 26,95 miljoni eiro, bet peļņa - 1,09 miljoni eiro. Finanšu rādītāji par pagājušo gadu vēl nav publiskoti. 74,07% Vidzemes slimnīcas kapitāldaļu pieder Valmieras novada pašvaldībai, 25,03% - Valkas novada pašvaldībai un 0,9% - Rīgas Stradiņa universitātei.