Tiesneses darbnespējas dēļ atlikta "Cityparks Latvija" un PTAC strīda izskatīšana par 50 000 eiro sodu

Rīga, 8.febr., LETA. Tiesneses darbnespējas dēļ Administratīvā apgabaltiesa uz pagaidām nenoteiktu laiku atlikusi autostāvvietu operatora SIA "Cityparks Latvija" sūdzības izskatīšanu par Patērētāju tiesību un aizsardzības centra (PTAC) lēmumu attiecībā uz "Cityparks Latvija" īstenotu negodīgu komercpraksi, par kuru uzņēmumam 2018.gada beigās tika piemērota 50 000 liela soda nauda, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Iepriekš Administratīvā apgabaltiesa negrozīja PTAC lēmumu, ar kuru uzņēmumam 2018.gada beigās tika piemērota 50 000 liela soda nauda.

Uzņēmums par spriedumu bija iesniedzis kasācijas sūdzību. Augstākā tiesa lietu atgrieza atkārtotai izskatīšanai.

Apgabaltiesa lietu rakstveida procesā izskatīja pērnā gada beigās, un decembra beigās bija plānots pasludināt spriedumu. Tomēr vēlāk tika pieņemts lēmums atsākt lietas izskatīšanu pēc būtības šī gada februārī.

Centrā pavēstīja, ka no 2017.gada 1.janvāra līdz 2018.gada 28.novembrim PTAC vērsušies 428 patērētāji ar sūdzībām saistībā ar "Cityparks Latvija" rīcību, patērētājiem piemērojot līgumsodus par neatbilstošu autostāvvietas pakalpojumu izmantošanu.

PTAC atzina "Cityparks Latvija" īstenoto komercpraksi par negodīgu, jo patērētājiem piedāvāti vai piemēroti normatīviem neatbilstoši un netaisnīgi līguma noteikumi par līgumsodu, nav nodrošināta patērētāju interesēm atbilstoša sūdzību izskatīšana pēc būtības, kā arī nav nodrošināts pietiekams laiks iepazīties ar līguma noteikumiem un izpildīt tajos paredzētās darbības.

PTAC pārmeta "Cityparks Latvija" tiesisko pienākumu nepildīšanu, norādot, ka uzņēmumam ir aizliegts piemērot nesamērīgu un tiesību aktiem neatbilstošu līgumsodu, bet, ja šāds līgumsods ir piemērots, tad tas ir atceļams pilnībā. Vienlaikus "Cityparks Latvija" ir noteikts pienākums atbilstošā veidā risināt patērētāju sūdzības, kā arī patērētājiem nodrošināt pietiekošu laiku, lai varētu iepazīties ar autostāvvietas noteikumiem un izpildīt to prasības, piemēram, veikt reģistrāciju elektroniskajā ierīcē.

"Cityparks Latvija" reģistrēta 2013.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 93 000 eiro, liecina "Firmas.lv" dati. Kompānijas kapitālā pa 30% pieder trim Igaunijas uzņēmumiem - "Alvarium", "Lectum Invest" un "Osauhing Toystor", bet 10% pieder Mārim Priedniekam. 2022.gadā kompānijas apgrozījums bija 2,029 miljoni eiro, bet peļņa - 258 844 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.