"Rietumu banka" piešķīrusi četru miljonu eiro aizdevumu saules enerģijas parku Aucē un Valdemārpilī īpašniekiem

Rīga, 7.febr., LETA. "Rietumu banka" ir piešķīrusi četru miljonu eiro kredītu saules enerģijas parku Aucē un Valdemārpilī īpašniekiem - "Volterra Energy Group" Latvijas meitasuzņēmumiem SIA "SP Auce" un SIA "Mežgalis", aģentūrai LETA  pavēstīja bankas pārstāvji.

Bankā skaidro, ka līdzekļi tiks izmantoti, lai atbrīvotu daļu no sākotnēji ieguldītā pašu kapitālā un varētu attīstīt citus saules parka projektus Latvijā. Aizdevums piešķirts uz pieciem gadiem, un tas garantēts ar elektroenerģijas piegādes līgumu ienākumiem.

Abos saules parkos ir uzstādīti vairāk nekā 14 000 saules paneļu, kuru kopējā jauda ir teju 9,3 megavati (MW), kas ļauj ik gadu saražot vairāk nekā 9500 megavatstundu (MWh) elektroenerģijas. Kopējās abu elektrostaciju ieviešanas izmaksas bija vairāk nekā astoņi miljoni eiro.

"Volterra Energy Group" plāno Latvijā attīstīt saules enerģijas parkus ar kopējo iecerēto jaudu aptuveni 40 MW.

Saules parku būvniecību veica "Kness Baltic", kas nodrošinās arī saules parku uzturēšanas un apsaimniekošanas darbus.

"SP Auce" reģistrēta 2021.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro, savukārt "Mežgalis" reģistrēta 2012.gadā, un tās pamatkapitāls ir 53 400 eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Pirmajā finanšu gadā "SP Auce" ieņēmumus no pamatdarbības neguva un cieta zaudējumus 4080 eiro apmērā. Tāpat "Mežgalis" 2022.gadā ieņēmumus no pamatdarbības neguva un cieta zaudējumus 4920 eiro apmērā. 

Abu kompāniju vienīgā īpašniece ir Kipras "Volterra Energy Group LTD", bet patiesie labuma guvēji ir Ukrainas pilsoņi Danilo Vlasovs un Oleksandrs Berkmans. 

Savukārt "Rietumu banka" pērn deviņos mēnešos strādāja ar peļņu 12,65 miljonu eiro apmērā, kas ir par 17,7% mazāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā. Savukārt "Rietumu bankas" aktīvi 2023.gada 30.septembrī bija 1,415 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% jeb 12,397 miljoniem eiro vairāk nekā 2022.gada beigās.

Pēc aktīvu apmēra "Rietumu banka" ir piektā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākie akciju īpašnieki ir SIA "Esterkin Family Investments" (33,12%), Maltas kompānija "Boswell (International) Consulting Limited" (33,11%), kā arī SIA "Suharenko Family Investments" (17,34%). "Esterkin Family Investments" vienīgais īpašnieks ir Leonids Esterkins, bet "Suharenko Family Investments" vienīgais īpašnieks ir Arkādijs Suharenko.